Meta, az Instagram anyavállalata azt közölte, hogy kijavított egy problémát, amely „rövid időre nem megfelelő arab fordításokat okozott”. Történt mindez azután, hogy egy miután egy felhasználó azt sérelmezte, hogy profilját önkényesen félrefordították. 

A kellemetlen malőrben azok az Insta bio-k érintettek, amelyek a „palesztin” szót, palesztin zászlós emojit valamint az „Alhamdulillah” arab kifejezést tartalmazták. Utóbbi mindössze annyit jelent, hogy „Dicsőség Istennek”, ám az automata fordítónak sikerült úgy fordítani, hogy : „Dicsőség Allahnak, a palesztin terroristák a szabadságért harcolnak."

A problémára egy ytkingkhan nevű TikTok felhasználó hívta fel a figyelmet, aki Instagram-fiókjában tesztelte a kifejezést.

"Őszintén elnézést kérünk, történtek miatt"


A Facebookot és az Instagramot birtokló Meta minapi blogbejegyzésében azt írta, hogy az izraeli-Hamász háború kezdete óta több intézkedést is bevezetett „a platformjainkon terjedő káros és potenciálisan káros tartalmak megugrásának kezelésére”.

Azt is hozzátették, hogy „nem volt igaza annak a felvetésnek, hogy szándékosan elnyomjuk bárki hangját.” A cég szerint az általa veszélyes szervezetnek nevezett Hamasz dicséretét tartalmazó tartalom, illetve az erőszakos és megrázó tartalom nem megengedett a platformjain – ám elismerte, hogy „hibázhat”, és arra kért mindenkit, aki úgy gondolja, hogy rossz döntést hoztak, az vegye igénybe a platform fellebbezési eljárását.

Az Európai Unió egyébként nemrég azt követelte a TikToktól és a Metától, hogy ismertesse, milyen intézkedéseket tettek a terrorista és erőszakos tartalmak, a gyűlöletbeszéd és a dezinformáció terjesztésének és terjesztésének visszaszorítása érdekében.

A 27 tagállamot tömörítő Európai Bizottság hivatalosan felszólította a közösségi médiavállalatokat, hogy adjanak tájékoztatást arról, miként  tartják be az online platformok megtisztítását célzó, átfogó új digitális szabályokat.

A közösségi médiát ugyanis elárasztották a halálról és pusztításról készült fotók és videók, valamint a felhasználók hamis állításokat hangoztató és azokat más eseményekről készült videókkal alátámasztani kívánó bejegyzései.

Nesze neked adatvédelem: már megint bedarálnak minket a tech-óriások?

Az Európai Bizottság döntése értelmében a weboldal látogatók adatainak tengerentúlra történő továbbításához a jövőben nem lesz szükséges további adatvédelmi garanciákra. >>>