Guo Ping a találkozón elmondta, hogy a Huawei jó eredményeket ér el Magyarországon: 2005-ös indulása óta 1,2 milliárd dollárt fektetett be itt, és elindította az európai távközlési cégek felhőszolgáltatásait segítő központját (Europe Operations and Maintenance Centre). A felhőszolgáltatásokat működtető első 30 mérnök létszámának növelése a vállalat európai helyzetének, üzletmenetének alakulásától függ a továbbiakban.
A mostani sanghaji megbeszélés fő témája volt még a társadalom, a gazdaság, a biztonság digitális átalakulása. A felek egyetértettek abban, hogy az az ország, amelyik ebben lemarad, globálisan hátrányba kerül.
A Huawei Technologies a világ egyik vezető infokommunikációs és távközlési beszállítója, Kína legnagyobb magánvállalata. Az első kínai cég volt, amellyel 2013-ban stratégiai partnerségi megállapodást írt alá a magyar kormány. A Huawei Magyarországon több mint 2000 embernek biztosít munkát, a Kínán kívüli legnagyobb ellátási központja - gyártási és logisztikai - Magyarországon működik.
Az elmúlt öt évben a magyar leányvállalat mintegy 40 milliárd forint adót fizetett be a magyar költségvetésbe, ebből tavaly 13 milliárdot, a 2017-es forgalma 57 milliárd forintot tett ki. A Huawei az egyik legnagyobb vámfizető közé is tartozik Magyarországon. A 170 országban jelenlévő vállalat globális forgalma 2017-ben 92 milliárd dollár volt, idén valószínűleg eléri a 100 milliárd dollárt - olvasható a cég tájékoztatójában.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Szelfizett a kormányfő a pápa temetéséről, népharag zúdult rá

Minden marad a régiben, mégse védi meg az adatait a Google

Négy-öt millió magyar ember életét változtatná meg a kormány, konzultáció is lesz róla
Ikonikus fotók készültek Zelenszkij és Trump találkozójáról Ferenc pápa temetésén

Rekord mennyiségű készpénzt tart a világ legrutinosabb befektetője

Trump rácsodálkozott arra, hogy Putyin civilek lakta területek bombáz

Itt tart most Paks 2: már két országban gyártják az új erőmű fontos részeit

Verekedések, üvegzúzás, fenyegetések – elszabadult a pokol a reptereken

Mégiscsak rájön a brit autóipar, hogy nincs semmi veszve
