Egy 2008 óta betegszabadságon lévő brit informatikai dolgozó beperelte az IBM-et, amiért az nem adott neki fizetésemelést a távolléte idejére – számolt be róla a The Telegraph.
A kirendelt munkaügyi bíró azonban elutasította az ügyet, mondván, hogy az állítások nem minősülnek fogyatékossággal kapcsolatos megkülönböztetésnek, ráadásul a munkavállaló kedvező bánásmódban részesült – derül ki az ítéletből.
A terv szerint 65 éves koráig évente közel 24 millió forintnak megfelelő összeget kapna.
De ez az összeg neki nem elég, tavaly februárban ugyanis a 2013-as panaszához hasonló, fogyatékossággal kapcsolatos diszkrimináció miatti követelést adott be az IBM-el szemben a munkaügyi bírósághoz.
Azt állítja, hogy kedvezőtlen bánásmódban részesült, mert 2013-as csatlakozása óta nem kapott fizetésemelést.
A terv lényege az volt, hogy biztonságot nyújtson a munkaképtelen dolgozóknak
– mondta Clifford, aki szerint ez nem valósult meg.
A The Telegraph információi szerint az alkalmazott 2,5 százalékos fizetésemelést kért – ez körülbelül 600 ezer forintos plusz bevételt jelentett volna neki.
Paul Housego munkaügyi bíró elutasította az ügyet, és az ítéletben azt mondta: „Nem történt fogyatékossági diszkrimináció, sőt a terv még bőkezűbb vele, mint azokkal, akik valójában dolgoznak”.
Clifford a lap kérdésére elmondta, hogy nem azért indított jogi eljárást, mert kapzsi, egyszerűen csak azért, hogy anyagi biztonságot tudjon nyújtani a családjának és az egyetemen tanuló fiának.
A jelzáloghiteled nem csökken azért, mert beteg vagy
– húzta alá.
A férfi azóta már fellebbezett az ítélet ellen.
Annyi azonban biztos, hogy Clifford jobban járt, mint az a Twitter alkalmazott, akit úgy rúgtak ki, hogy nem is tudott róla.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!