Az Anheuser-Busch InBev SA csütörtöki bejelentése szerint a cég központja a belgiumi Leuvenben lesz, ugyanakkor az óriásvállalat globális menedzsmentjének irodáját New Yorkban alakítják ki. Az egyesülés ellenére az AB InBev megtartja a SABMiller Nagy-Britanniában működő irodáját, ugyanakkor amerikai és távol-keleti központjait bezárnák.
Az Európai Bizottság csütörtökön arról számolt be az MTI-nek, hogy június 30-án indított vizsgálatot, hogy a belga-brazil óriásvállalat visszaél-e erőfölényével, az egyesüléssel megsérti-e az unió közösségi versenyszabályait. A bizottság azt is vizsgálja, hogy az AB InBev korlátozza-e a sör párhuzamos kereskedelemét az olyan olcsóbb országokból, mint például Hollandia vagy Franciaország a drágább Belgiumba. A tájékoztatás szerint az uniós bizottság döntése ősszel, még a csütörtökön bejelentett október 10-i dátumot megelőzően megszületik.
Az AB InBev áprilisi bejelentése szerint a cég teljes egészében értékesíteni kívánja a Dreher Sörgyárak anyavállalataként is ismert SABMiller magyarországi, romániai, csehországi, szlovákiai és lengyelországi aktíváit, valamint a Pilsner Urquell Egyesült Államokon kívüli értékesítési jogait. Az Egyesült Államokban a Pilsner Urquell márkához fűződő jogokat már értékesítette is a Molson Coors Brewing Co. vállalatnak.
A napilap úgy tudja, hogy a AB InBev-SABMiller egyesüléssel a világ legnagyobb söripari csoportja jöhet létre 30 százalékos világpiaci részesedéssel. Elemzők szerint a 100 milliárd dolláros tranzakció a globális söripari konszolidáció végjátéka, miután a négy nagy, az AB InBev, a SABMiller, a Heineken és a Carlsberg már világméretekben lefedik a piacot, és a világ sörtermelésének több mint felét adják.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Kitálalt a mérnök: ennyi ideig maradnak állva a panelházak

Gigantikus csalás: már megint ellopták a fél világot

Nem létező guruló dollárok: benézte a minisztérium a költségvetést

Nem cáfolták a titkosszolgálatot: Putyinék érzékelőkkel kémlelhetik a brit tengeralattjárókat

Itt a fordulat! Európa vezető országa sem támogatja Ukrajna EU-s csatlakozását

Változás jön kedden a kutakon, érdemes előre tájékozódni
Zelenszkij: akár világháború is lehet

Bóka János: Aknamezőn keresztül vezet az út az uniós forrásokhoz

Tűz volt Rákosrendezőn, Karácsony Gergely is megszólalt
