A Watches of Switzerland eddigi legrosszabb tőzsdenapján, pénteken az értékének negyedét veszítette el, miután a Rolex luxusóragyártó bejelentette, hogy felvásárolja a Bucherer óra kiskereskedő céget.
Ez a lépés a genfi székhelyű márka azon törekvését tükrözi, hogy a Bucherer sikerét tovább vigye, és megőrizze a két vállalatot 1924 óta tartó szoros partneri kapcsolatát
– fogalmazta meg az akvizíció kapcsán a Rolex – számolt be róla a FT.
A Watches of Switzerlandről annyit érdemes tudni, hogy a svájci órák brit kiskereskedője, 16 üzlettel az Egyesült Királyságban. A cég székhelye az angliai Braunstone-ban található. A londoni tőzsdén jegyzik, az FTSE 250 index része, a piaci kapitalizációja mintegy 1,68 milliárd font.
A Rolex közölte, hogy a meg nem nevezett összegért történő felvásárlás a Bucherer tulajdonosának, Jorg Bucherernek – az alapító Carl Bucherer 86 éves unokájának – a döntését követte, miszerint eladja az üzletet, mivel nincs közvetlen leszármazottja, aki átvenné a cég vezetését.
A svájci Bucherer kiskereskedelmi vállalat több mint 100 üzlettel rendelkezik világszerte, és 1924 óta szoros partnerséget ápol honfitársával, a Rolexszel. Az üzlet révén a Rolex most először van jelen a fogyasztói értékesítésben.
A megállapodás értelmében a Bucherer megtartja a nevét és a márkáját, és a vezetői csapat változatlan marad, erősítette meg a Rolex.
A Rolex csoport meg van győződve arról, hogy ez az akvizíció a legjobb megoldás nemcsak saját márkái, hanem az összes óra- és ékszerpartner-márka, valamint a Bucherer csoport összes alkalmazottja számára is.
A Watches of Switzerland pénteki nyilatkozatában igyekezett csillapítani a nyilvánvaló piaci aggodalmakat, hogy a Bucherer, a világ legnagyobb luxusóra-kiskereskedője, az ikonikus luxusóramárkával való összekapcsolódás révén nagyobb piaci részesedést fog magához ragadni.
„Ez nem egy stratégiai lépés a Rolex részéről a kiskereskedelem felé. Ez a legmegfelelőbb reakció a Bucherer utódlási kihívásaira" – fogalmazták meg a Watches of Switzerland részéről, hogy megnyugtassák a piacot.
Ennek ellenére a londoni tőzsdén jegyzett vállalat részvényei a korai kereskedésben 29 százalékot zuhantak, mielőtt csökkentették volna veszteségüket.
Kripto-csaló vásárolta meg a világ legnagyobb fekete gyémántját
Beperelte Richard Schueler vállalkozót és három kriptoprojektjét az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet, mert állítólag több mint 1 milliárd dollárt gyűjtött be nem jegyzett értékpapírok felajánlásával. Bővebben --->
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!