A döntés mögött az állhat, hogy a kormány és a helyi vállalkozások aggodalmukat fejezték ki az online platformok helyi piacokra gyakorolt hatása miatt, főként a hamisított termékek és a komoly árengedmények tekintetében.

A Shein fast fashion-kereskedő már két éve működik Vietnámban, a Temu pedig a múlt hónapban kezdte meg ottani működését. A Reutersnek adott nyilatkozatában a Shein azt mondta, közvetlenül a vietnámi fogyasztók számára értékesítik termékeiket és elkötelezettek az ország törvényeinek és rendeleteinek betartása mellett, továbbá szorosan együttműködnek a hatóságokkal. A Temu egyelőre nem reagált a hírügynökség megkeresésére.

A vietnámi kereskedelmi törvények lehetővé teszik, hogy az import termékek 1 millió dong értékig, azaz mintegy 15 ezer forintig mentesüljenek a hozzáadottérték-adó alól. A pénzügyminisztérium szerint az adókedvezményt élvező termékek többségét e-kereskedelmi felületeken keresztül importálják, emiatt a tárca fontolóra vette az adókedvezmény megszüntetését.

Más ázsiai országokban is fokozott ellenőrzéssel és jogi kihívásokkal néz szembe a két óriás webshop. Indonézia például a múlt hónapban felszólította az Apple-t és a Google-t, hogy tegyék elérhetetlenné a Temut az alkalmazásboltjaikból.

Probléma, probléma hátán: egészpályás letámadásra készülhet a Temu

A GVH és az Európai Unió nagyon próbálkozik, hogy megregulázza a kínai vállalatot.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.