A vállalat az elbocsátási tervét Duisburgban jelentette be, azzal együtt, hogy 2030 végéig összesen 5 ezer munkahelyet szüntetnek meg, további 6 ezret pedig külső szolgáltatóknak szerveznek ki. Kreuztal-Eichenben egy telephelyet teljesen bezárnak.

Dennis Grimm, a Thyssenkrupp acélüzletágának vezetője azt mondta a Bild riportja szerint, hogy a cél az, hogy a lehető legtöbb munkavállaló számára hosszú távú perspektívát teremtsenek, ezért alkalmazkodniuk kell a megváltozott piaci feltételekhez.

A költségcsökkentési programmal párhuzamosan a vállalat folytatja az acélrészlegének függetlenítésére vonatkozó terveit.

A cseh EPCG energiaipari vállalat jelenleg 20 százalékos részesedéssel rendelkezik az acélrészlegben, amelyet a következő lépésben 50 százalékra kívánnak növelni. Duisburgban pedig a jövőben zöld acélt állítanak elő, hidrogén segítségével.

A létszámleépítésekkel kapcsolatban a vállalat közölte, hogy az ipart meg kell védeni a verseny torzításaitól. Ennek érdekében pedig sikeresen kampányolt más uniós tagállamokkal együtt az acélipari importtal szembeni jelenlegi uniós védelmi intézkedések 2026. június 30-ig történő meghosszabbítása mellett.

Borzalmas pofont kapott az európai gazdaság, mi lesz így Orbán Viktor fantasztikus évével?

Az eurózóna üzleti hangulata mélyponton, legfrissebb adatok gyakorlatilag megfojtották a gazdasági fellendülés reményeit. Franciaországból minden eddiginél rosszabb hírek érkeztek, a jó ideje kínlódó Németországban pedig még az eddig válságállónak tűnő szektorok is visszaestek. Ez nagyon rossz hír a gazdasági csodában reménykedő magyar kormány számára. Tényleg már csak a semlegesség segíthet?
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.