Fontos mérföldkőhöz érkezett az OpenAI, ugyanis új funkcióval bővítette az általa kínált ChatGPT-t: immár „látó” képességet is magáénak tudhat az utóbbi években a magyarok által is megkedvelt chatbot.

A felkapott, a mesterséges intelligencia alapjain nyugvó ChatGPT-vel már a telefon képernyőjét és az élő kameraképet is meg lehet osztani.

Sokat váratott magára

Bár a szóban forgó AI-fejlesztést idestova hét hónapja beharangozták, az nem csupán a „szemeit”, hanem új távlatokat nyithat a technológiában. Gyakorlati haszna abból áll, hogy

a beszélgetések során nem kell már a környezet hang- vagy szövegalapú leírásával, vagy fotók feltöltésével bajlódni. 

A TechCrunch beszámolója szerint az új funkció a nem magyarosított Advanced Voice Mode nevű funkció részeként érhető el. Ez az, amikor a chatbottal egészen élethűen lehet beszélgetni.

Több érzékszerv, több lehetőség

Az MI-vel működő, s most új képességekkel felvértezett ChatGPT 

  • megértheti, mi van a mobilja képernyőjén, 
  • segíthet abban, hogy a telefon egyik beállításával mit lehet elérni, s 
  • akár egy matematikai problémát is meg tud oldani.

A képernyőmegosztás lehetőségét az X-en is bejelentették.

Ahogyan arra a hvg.hu felhívja a figyelmet, a funkció jelenleg csak az előfizetők számára érhető el, a ChatGPT Plus és a havi 80 ezer forintba kerülő Pro csomag részeként. A hosszú idő után elkezdett bevezetés ugyanakkor fokozatos, így előfordulhat, hogy valakinél még várni kell rá egy kicsit a gördülékeny használatra.

A ChatGPT vigyáz a legféltettebb titkainkra – de csak, ha szépen kérjük

Körvonalazódni látszik a mesterséges intelligenciák élete az uniós szabályozások érvényesülése után. A ChatGPT, a Copilot és a Gemini már készen állnak az új világra, az Apple pedig áprilisban tervezi megtenni ugyanezt. De miért olyan óvatosak a techóriások? Miféle fékek és ellensúlyok ölelik körbe a chatbotokat? Magát az egyik MI-modellt „kérdeztük meg” erről. Részletek cikkünkben.