A techóriás saját fejlesztésű mesterséges intelligenciája alaposan átalakítja az eszközeinket, rengeteg hasznos újítást foglal magában, amellyel jóval gyorsabban és hatékonyabban tudjuk elvégezni a feladatainkat az Apple eszközeinken. Ezzel pedig számos olyan funkcióval rendelkezik, amivel a legújabb Google Pixel és a Samsung Galaxy S24 modellek már régóta.
Az Apple esetében ezek a funkciók többek között az okosabb Siri asszisztensben, az automatikus levélírásban, a jegyzeteink gyors átírásában és átrendezésében, továbbá az értesítéseink valamint az általunk olvasott weboldalak információinak rövid összegzésében merül ki.
Kapcsolódó
Legalábbis egyelőre, hiszen az Apple folyamatosan fejleszteni az MI-t, ennek részeként pedig hamarosan egy integrált ChatGPT, vizuális intelligencia és a Genmoji is érkezik az eszközeinkbe. Feltéve, ha azok nem az EU területén vannak regisztrálva, vagy ha igen, akkor az nem egy iPad, vagy iPhone, hanem egy Macbook.
A helyzet ugyanis az, hogy bár törvényileg semmi nem gátolja az Apple-t abban, hogy akár ma megjelentessék a mesterséges intelligenciájuk az EU-ban, a vállalat az uniós mesterséges intelligencia irányelvektől, továbbá az uniós adatvédelmi szabályoktól tartva ezt egyelőre nem tette meg. Ennek vélhetően az az oka, hogy a techóriásnak már így is csillagászati összegű pénzbüntetést kell kiutalnia Brüsszelbe. Ezért, igazítva a fejlesztéseket az uniós szabályozásokhoz, a legutóbbi bejelentés alapján csak áprilisban ismerkedhetünk meg uniós állampolgárként az Apple új üdvöskéjével.
Azonban a trösztellenes irányelvek csak az iPad-re és az iPhone-ra vonatkoznak az Apple eszközöket illetően, a Macbook gépekre nem. Így aki az Unió területén az Apple MI-jével akar játszani, annak egy dolga van: lecsapni egyre.
Almás-foghíjas
Az október 28-i megjelenéssel együtt az első értékelések is megjelentek az almás mesterséges intelligenciáról, amelyek szerint az új funkciók egyelőre nem váltják meg a világot, de kezdésnek nem rosszak. Ugyanakkor messze nem tökéletesek. Az Index megjegyzi ugyanis, hogy ha a Clean Up funkciót használjuk, akkor szépséghibákkal végzi el a rendszer a feladatot.
A Clean Up lényege, hogy bármilyen zavaró elemet eltávolíthatunk egy fotóról, csakhogy állítólag ordítóan látszanak a képen az utólag újragenerált részletek.
A lap hozzáteszi, hogy egyelőre ez az egy olyan MI-funkció van, ami ideahaza korlátozás nélkül használható, ennek pedig leginkább az az oka, hogy az Apple Intelligence egyelőre kizárólag angolul érhető el, magyarul nem.
De nem csak Magyarországon művel furcsaságokat a rendszer. Az X-en több poszt is arról számol be, hogy a kapott sms-ek tartalmát sokszor igen viccesen foglalja össze a rendszer.
Jó hír ugyanakkor, hogy hétfőn az Apple azt is felfedte, hogy a többi Apple-eszközre 2025 áprilisában érkezik a mesterséges intelligencia, amely addigra már több európai nyelven is meg fog tudni szólalni. Ráadásul a vállalat olyannyira magabiztos a fejlesztését illetően, hogy egymillió dollárt ajánlott fel azoknak az etikus hekkereknek, akik sérülékenységet fedeznek fel benne.
Ami azonban már nem az unió, hanem az Apple kitétele, az a hardver: az Apple Intelligence ugyanis kizárólag az iPhone 15 Pro modellektől kezdődően érhető el, vagyis a standard iPhone 15 vagy annál régebbi készülékeken nem találkozhatunk vele.
Már megint meg akarja előzni az Apple-t a Google
Ahogy közeledik az új iOS megjelenése, és vele együtt az Apple mesterséges intelligenciája, a Google kutyafuttában igyekszik felzárkózni a konkurenciához.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!