Gyakorlatilag már minden a mesterséges intelligenciáról szól a technológiai szektorban: a Microsoft lényegében az összes szoftverébe beintegrálta a Copilot nevű modelljét, az OpenAI új, múlt héten bemutatott GPT-modellje pedig már ijesztően hasonlít egy valódi beszélgetőtársra, ráadásul a Samsung idei telefonjai is fajsúlyosan támaszkodni a mesterséges intelligencia adta lehetőségekre.
Mindeközben az Apple az Uniós jogszabályok miatt szenved több fronton is, ráadásul a saját hangalapú asszisztense, a Siri lényegében semmit nem fejlődött, így voltképpen a kaliforniaiak a techóriások szamárpadján ülnek, ami a részvénypiaci eredményeiken is meglátszott – egészen addig, amíg el nem árulták a befektetőknek, hogy már ők is dolgoznak a mesterséges intelligencia beépítésén.
Az Apple gyakorlata egyáltalán nem meglepő, hiszen már évek óta kivárnak az egyes technológiák beépítésével, hogy egy saját irányvonalat dolgozzanak ki bennük. A totális MI-láz azonban a vártnál jobban sürget, és ezt ők is érzik.
Ezért nem is vártak az új operációs rendszerek júniusi leleplezéséig, máris bejelentettek egy rakás kisegítő funkciót, mellyel a fogyatékkal élő és egészségkárosodásban szenvedő Apple-felhasználók számára teszik könnyebbé az eszközök használatát.
És az Apple itt már kiemeli, hogy mindezen funkciók működésében nagy szerepet játszik a mesterséges intelligencia.
A bejelentett funkciók között szerepel, hogy az iPhone és iPad eszközök képesek lesznek követni szemmozgásunkat, így a puszta tekintetünkkel képesek leszünk vezérelni az eszközöket.
Bejelentették továbbá a haptikus zenehallgatás lehetőségét is, vagyis a jövőben beállíthatjuk majd, hogy a telefonunk a hallgatott zenéink ritmusában vibráljon majd. A gyártó szerint ezzel a siket és nagyothalló felhasználók is ”megtapasztalhatják a zenét” az iPhone-on.
Az, hogy az Apple lázasan dolgozik a mesterséges intelligencia fejlesztésén, az is utal, hogy Siri a jövőben már pusztán hang alapján is képes lesz komplex parancsokat elvégezni, valamint a Parancsok nevű alkalmazás is teljes hangirányítási lehetőséget kap majd.
Ezen felül az atipikus beszédminták megtanulására és meghallgatására is képes lesz a Siri, amely a stroke-ot kapott, agysérült, illetve amiotrófiás laterálszklerózisban (ALS) szenvedő felhasználók számára lesz kiemelkedően hasznos.
Az Apple a WWDC nevű eseményén rántja le a leplet az új operációs rendszereiről június 10. és 14. között.
Fúzió a javából: az iPhone-okra készül a ChatGPT
Az Apple már egészen közel áll ahhoz, hogy megállapodást kössön a OpenAI vezetőivel arról, hogy a ChatGPT az iPhone-okra „költözhessen”. Ez pedig még nem minden: az Apple a Google-lel is tárgyalásokat folytat a Gemini használatáról.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!