A Menő Könyvek a magyar könyvszakmában először (és az egész magyar gazdaságban is talán először, vagy az elsők között irányítva „élesben" termékre) mesterséges személyek segítségével létrehozott, dramatizált promóciós videókat fejlesztett egyik friss megjelenéséhez, Szabó Tibor Benjámin EPIC – Elmék labirintusában című ifjúsági regényéhez - írja a kiadó közleményében.
A Metaverzum mellett a digitális környezetünk leggyorsabban fejlődő területe a mesterséges intelligencia alapú felhasználói eszközöket kínáló szolgáltatói szektor. Ezek az applikációk ma már annyira összetetten képesek emberi tevékenységeket utánozni, hogy alkalmassá váltak teljesen élethű digitális "emberek" létrehozására, akik úgy beszélnek, mozognak, gesztikulálnak, mint egy húsvér-ember.
Az Epic esetében még ha vannak is kicsit szokatlan mozdulatai a kreált szereplőnek, a könyv hangulatához a rajongóknak hozzáadhat a valódihoz hasonló videós közlemény.
Az EPIC című könyvsorozat szereplői folyton olyan helyzetekbe kerülnek, amelyekben feladványokat megoldva, bonyolult helyzeteket megértve és sokszor egymás képességeire támaszkodva juthatnak csak el a céljukhoz. A kincs ezúttal nem egy valódi műtárgy, mint az első részben. Hanem a barátjuk. A regény cselekménye azt kíséri nyomon, ahogyan a főszereplőkből álló tanulócsoport megérti barátjuk elrablásának okait, az apró, egymással láncba kapcsolódó jelek segítségével pedig arra is rájönnek, hogy hol tartják fogva az Alma Peti nevű szereplőt. A történet több közösségi érdekeltségű kérdést felvet.