Sok vállalat túlélése múlhatna azon, hogy az informatikai eszközöket minél jobban beépítsék a mindennapi működésükbe, szolgáltatásukba, gyártási folyamataikba. Kulcsfontosságú lehet, hogy nyissanak a modern tárhely- és felhőalapú szolgáltatások, valamint a számítógéppel optimalizált munkafolyamatok felé. Ezt támasztja alá, hogy az Enterprise Strategy Group által készített kutatás alapján a transzformáción már átesett cégek 96 százaléka legalább kétszeresen túlteljesítette a korábban kitűzött üzleti céljait. Gazdaságosabb és hatékonyabb alapra helyezte működését.
Mégis a világ legtöbb vállalata nem reagált időben: mindössze a cégek 5 százaléka teremtette már meg és használja ki a digitális gazdasághoz szükséges informatikai fejlesztéseket. Viszont az, hogy 10-ből 8 cég (83 százalék) már tervez, vagy belekezdett olyan beruházásokba, amelyek ezt célozzák, azt mutatja, hogy a gazdasági trendek ebbe az irányba haladnak szektoroktól függetlenül.
Kapcsolódó
A kutatásban résztvevő cégek 42 százaléka előrelépést mutat, de modern adatközpont-technológiákat még nem vagy csak minimálisan használ ki. További 41 százalék már a fejlődő szakaszban van, vagyis elkötelezett és valamilyen megoldást már bevezetett.
Nem meglepő módon, a folyamatosan fejlesztő, fejlett szervezetek nyitottak a digitális megoldásokra. Ezek a cégek hétszer olyan gyorsan ismerik fel, hogy az informatikai fejlesztések versenyelőnyt biztosítanak a számukra, és profiteszközként működnek.
A Közép-Európai régió - Szlovákia, Magyarország, de még Ausztria is - hagyományosan konzervatívabb, ha üzleti megoldásokról van szó. Míg a Baltikum sokkal innovatívabb - ismertette tapasztalatait Kovács Tamás, a Dell EMC technológiai vezetője. Viszont Dienes-Oehm Tivadar, Dell EMC Magyarország vezérigazgatója szerint Magyarország lemaradása ezzel együtt nem lehet nagy a digitális átalakulásban, ugyanis a nemzetközi 5 százalékos átalakulási adat kizárja, hogy nagy különbség legyen.
A kutatásról
Az Enterprise Strategy Group 2016 decemberében 1000 informatikai felső vezető, döntéshozó és szakembert kérdezett meg (az Egyesült Államokból, Brazíliából, az Egyesült Királyságból, Németországból, Franciaországból, Kínából, Japánból és Ausztráliából).A legutolsó digitális gazdaság és társadalom fejlettségét mérő mutató (DESI) alapján Magyarország az EU-tagállamok között az utolsók helyen áll. A 28 mért országból hazánk csak a 21., az idei riport szerint pedig a legrosszabbul az üzleti digitalizáció és elektronikus kereskedelem területén teljesített a legrosszabbul. Ezt érzékelve a Google is ingyenes workshopokat szervez a magyar kkv-knak, hogy felfedezzék az innovációban rejlő lehetőségeket.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!