Nem jön létre a Google anyacége, az Alphabet eddigi legnagyobb, 23 milliárd dolláros akvizíciós ügylete, a felhő biztonsági megoldásokat szállító izraeli Wiz startup cég visszautasította a felvásárlási ajánlatát.
Assaf Rappaport, a Wiz vezérigazgatója az alkalmazottaknak hétfőn küldött üzenetében az állt, hogy a vállalat nemet mondott a vételi ajánlatra, és mostantól a tőzsdei bevezetésre koncentrál. A cég azt tervezi, hogy ezt megelőzően, várhatóan már jövőre, eléri az alaptevékenységből származó 1 milliárd dolláros árbevételt, és néhány évre rá sor kerülhet a tőzsdei megjelenésre. A Wiz tavalyi árbevétele 350 millió dollár volt.
Értesülések szerint a Wiz menedzsmentje versenyjogi és befektetői aggályok miatt mondhatott nemet a kérőnek.
A Wizt 2020-ban alapították, a tőzsdei bevezetés lehetősége pedig először idén májusban merült fel. A társaságnak ma mintegy 900 munkavállalója van, az idei évre 400 dolgozó felvételét irányozták elő.
A cég első számú terméke az a kiberbiztonsági szoftvercsomag, amely az ügyfelek felhő infrastruktúráját elemzi és deríti fel annak potenciális gyenge pontjait. A termék különösen a közép- és nagyvállalatok körében népszerű.
A Wiz alapítói azután hozták létre a céget, hogy 2015-ben 320 millió dollárért eladták első induló vállalkozásukat, az Adallomot a Microsoftnak.
Az Alphabet legnagyobb értékű kiberbiztonsági akvizíciója így a Mandiant 2022-es felvásárlása maradt, 5,4 milliárd dollárért. A Google mindenkori legnagyobb felvásárlása pedig a Motorola volt, 2012-ben a felek 12,5 milliárd dolláros vételárban egyeztek meg.
Változott a Google biztonsági szabályzata, így kereshet milliókat
A keresőóriás drasztikusan növeli a különböző termékeiben és szolgáltatásaiban megbújó sérülékenységek és hibák jelentése után járó díjak összegét.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!