A szabályozás nagyrészt az olyan magas rizikójú területeken tevékenykedő MI-re terjed ki, mint az oktatás, az egészségügy, a közlekedés vagy a kritikus infrastruktúra. Vagyis az egyszerű spam szűrők és a chatbotok, mint a ChatGPT, lényegében nem tartoznak szabályozás alá, de az önvezető autók már igen.
Utóbbi használata azonban egyáltalán nem gyakori a hétköznapokban és a HVG cikke szerint fentebb felsorolt területeken igen valószínűtlen, hogy ez megváltozna. Ugyanakkor a mindennapos működési területeken, mint a szerződéskezelés, az üzletvitel vagy akár az ügyfélszolgálat, várhatóan nem lesznek tiltva az MI-fejlesztések, és magas kockázati kategóriában sem fognak átkerülni.
Ezért a szervezeti átalakítások sem lesznek akadályozva, azonban a kapcsolódó teendők és a kockázati szint megállapítása előzetes vizsgálatot igényel, amire a vállalatok két éves felkészülési időt kaptak.
A cikk szerint fontos, hogy az MI-vel kapcsolatos ismeretek mihamarabb váljanak a szervezeti kultúra részévé, mivel a jelenség, akár pozitívan vagy negatívan tekintünk rá, mindenképpen megkerülhetetlen. Ugyanakkor kulcskérdés, hogy egy adott szervezetnek a jogi kereteket tisztán kell látnia, bármilyen MI-eszközt is tervez használni.
Valami nincs rendben az Apple-nél
Eleinte még csak az Európai Unión belüli felhasználók számára volt kilátásban, hogy az Apple új, mesterséges intelligencia alapú funkciói.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Az AI SUMMIT két napra campusszá alakítja a Városligetet
Az AI Summit BUDAPEST rendezvénysorozat egyedülálló lehetőséget nyújt a hazai és a nemzetközi szakértők és érdeklődők számára, hogy valós betekintést nyerjenek a mesterséges intelligencia világába, hogy felfedezzék az üzleti életre, a társadalmi viszonyokra és az ipar világára gyakorolt jelenlegi és jövőbeli hatásait. Magyarország vezető digitális média cége, az Indamedia, 2023-ban rendezte meg, elsőként hazánkban, az AI Summit-ot, a konferenciát, amely csak és kizárólag a mesterséges intelligenciával kapcsolatos kérdésekre fókuszált. A tavalyi rendezvény kimagasló sikere alapján biztosak vagyunk abban, hogy az AI Summit a kelet-közép-európai régió legfontosabb és legmeghatározóbb AI és innovációs eseménye lesz 2024-ben is.
Találkozunk 2024. szeptember 9-én és 10-én a Magyar Zene Házában és a Néprajzi Múzeumban. Részletek és jegyvásárlás az alábbi linken.