A kiszállított MI-vel felturbózott mobilkészülékek darabszámban 2028 végére megközelíthetik az egymilliárd darabot. Az MI-technológia a következő években nemcsak a PC-k világát alakítja át, hanem legalább ekkora mértékben kihat majd az okostelefonokéra is. 

Az ilyen készülékek iránt főleg a fiatalabb, műszakilag fogékonyabb felhasználók érdeklődnek, annak ellenére, hogy ezek a prémium eszközök többe kerülnek. Sok márka megjelent már az MI-képes modelljeivel, de a jövőben szinte minden gyártó azt tervezi, hogy bizonyos mértékig beépíti a gépi tanulást és a nagy nyelvi modelleket is az új telefonjaiba. Ezáltal ezeknek az eszközöknek a szállítása látványosan megugrik a következő években – írja a digitrendi.hu.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint 2028-ra az AI-képes okostelefonok az összes szállítás 54 százalékát teszik ki, vagyis nagyjából háromszor többet, mint az idénre várható 16 százalék – derül ki a Statista és a Canalys adatai alapján a Stocklytics.com által készített elemzésből.

Ez most jókor jött  az iparágnak

Kétéves látványos visszaesés után, jól jött az okostelefoniparnak az MI berobbanása. A Samsung, az Apple és a Google már versenyben vannak a legtöbb, legjobb mesterséges intelligenciával felszerelt csúcstechnológiás telefonok kiszállításáért, de a következő évek piaci előrejelzése is meglehetősen optimista.

Bár az MI-technológia okostelefonokban való használata számos funkciót kínál, beleértve az optimalizált akkumulátor-üzemidőt és a garantált biztonságot, a mesterséges intelligencia által működtetett fordítóeszközöket és az intelligens szövegbeviteli asszisztenseket, vagy az AI által támogatott egészség- és fitneszkövetést, szakértők szerint ezek egyike sem nyomós ok arra, hogy az emberek ilyen tudású okostelefont vásároljanak.