Mark Zuckerberg vállalata most azt kockáztatja, hogy német felhasználók ezreinek kell a kártérítési igényét magára vállalnia, miután pert vesztett a német legfelsőbb bíróság döntésével szemben.

Az igénylést a felhasználók többségében egy 2021-es adatszivárgás kapcsán nyújtották be. Egy úttörő ítéletben pedig a Szövetségi Bíróság, Németország legfelsőbb polgári ügyekben eljáró bírósága enyhítette a bizonyítási követelményeket az adatlopás miatt kártérítést kérő Facebook-felhasználók számára.

A Bloomberg tudósítása szerint mostantól már azt is elég az igénylőknek azt bizonyítani valamilyen formában, hogy áldozatai voltak a kiszivárogtatásnak, a szenvedés konkrét tárgyát és mibenlétét azonban nem szükséges.

A Meta a korábbi jogszinten megnyerte a pert, ám annak felülbírálatát követően a bíróság arra a megállapításra jutott, hogy az adatok feletti kontroll puszta elvesztése után és nagyjából 100 eurós kártérítést kellene a techóriásnak fizetni. A kölni bíróságnak most ezen irányelvek figyelembevételével kell újratárgyalnia a keresetet.

A 2021-es nagyszabású adatszivárgás során nagyjából 533 millió Facebook-felhasználó személyes adatai kerültek fel egy hackeroldalra. Az ír adatvédelmi bizottság, a Meta legfőbb adatvédelmi felügyelő szerve az Európai Unióban 265 millió eurós bírsággal sújtotta a vállalatot, miután az nem alkalmazott megfelelő biztosítékokat.

Besokallt az Unió, horrorisztikus büntetést kapott a Facebook

797 millió eurós bírsággal sújtotta a vállalatot a Marketplace visszaélésszerű gyakorlata miatt.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.