Közel hat hónapja tulajdonosa a Twitternek Elon Musk, aki a közösségi oldal mellett a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója is.
A 44 milliárd dollárért megvásárolt cég könyvtárában alszom, miközben a cég irányítását a kutyám végzi
– mondta Musk a BBC-nek adott interjújában.
„Ez az ő humorérzéke, és mindig is ilyen volt” – vélekedett James Clayton, a BBC riportere, kiemelve, hogy a Twitter vezetője a humort arra használja, hogy elterelje a figyelmet más, nehezebb kérdésekről.
A Twitter jelentősen átalakult az új vezetés óta, olyan cégpolitikát vezettek be, amely
- maximalizálja a szolásszabadságot,
- közben azonban több ezer alkalmazottat bocsátottak el,
- és agresszívan csökkentették a költségeket is.
A közösségi oldal előfizetési modellre váltott, ugyanis a jellegzetes kék pipát már nem lehet ingyen megkapni, havi 8 dollárt kell fizetni a tartalomgyártóknak.
Közben egyébként megszüntették a tartalom moderálására szolgáló biztosítékok nagy részét, amelyek a félretájékoztatással kereskedők ellen irányultak.
Az interjúban a milliárdos elismerte a problémákat is, például azt, hogy decemberben leállt a Twitter egyik adatközpontja, ami a vállalat szervereivel kapcsolatos problémákhoz vezetett. Ezt nem lett volna szabad megengedni – vélekedett. A helyzetet pedig „katasztrofálisnak” nevezte.
A legfontosabb kijelentések
- A milliárdos elismerte, hogy csak azért vette meg a Twittert, mert muszáj volt.
- A cég irányítását „fájdalmasnak” és „egy hullámvasúton való utazásnak” nevezte.
- „Sokan azt jósolták, hogy a Twitter meg fog szűnni, de a jóslataik nem váltak valóra”
- A vállalatnál történt tömeges elbocsátásokról is beszélt, elmondása szerint a kezdeti 8 000 főről 1 500-ra csökkent a dolgozói létszám. „A vállalat csődbe ment volna, ha nem csökkentjük az alkalmazottak számát azonnal” – húzta alá.
Egyszerűen hazudtál!
- – mondta Musk, aki azt is vitatta, hogy a félretájékoztatás és a gyűlöletbeszéd elterjedtebb lenne az oldalon, miután az őt kérdező újságíró nem tudott konkrét példát mondani a jelenségre.
- A BBC a héten kifogásolta, hogy a fő Twitter-fiókján egy új címke „kormány által finanszírozott médiaként” írja le. Musk beleegyezett, hogy a címkét frissítik arra, hogy „közpénzből” tartják fent a BBC-t.
- Azt is mondta, hogy sokszor foglalkozik a korábbi tweetjeivel, ugyanis azok gyakran váltanak ki vitát.
„Azt hiszem, nem kellene tweetelnem hajnali 3 óra után” – tette hozzá. - A Washington Post múlt hónapban számolt be róla, hogy a Twitter felerősíti a gyűlöletbeszédet a „for you” oldalon, ahol sok felhasználó találkozott például Adolf Hitler portréját és egy tőle származó idézetet tartalmazó bejegyzéssel. Musk tagadja a vádakat, amely szerint ez gyakoribb lenne a platformon.
- A Twitter-igazgató véleménye szerint „a Covid már nem téma”.
- Elon Musk decemberben egy magánrepülőjét nyomon követő fiókot is letiltott. Azt azonban most tagadja, hogy arra használná közösségi média platformját, hogy saját maga számára előnyös döntéseket hozzon.