A cég szerint a strukturált hibrid megközelítés a leghatékonyabb, és az iroda 80 kilométeres körzetében élőket hetente legalább kétszer személyesen berendeli – számolt be a BBC.
Ez a legújabb lépés, hogy visszaszorítsák a koronavírus óta elburjánzott rugalmas munkavégzési formákat.
Az Amazon és a Disney is azok közé a cégek közé tartozik, amelyek csökkentették a távmunkában tölthető napok számát.
A home office valójában nem is létezik: vagy mégis?
A munkavállalók jelentős része ma már elvárja az otthoni munkavégzés lehetőségét, sokaknál kiemelt szempont az álláskeresésnél a rugalmasság. Szakmai körökben mégis élénk vita folyik arról, hogy a home office törvényszerű lehetőség-e, pedig a munka törvénykönyve világosan fogalmaz.Bővebben >>>
Jelentős az igény a távmunkára
A távmunka elterjedtebb az angol nyelvű országokban, és sokkal kevésbé jellemző Ázsiában és Európában.
Felmérések szerint a munkavállalók még mindig ragaszkodnak ahhoz, hogy bizonyos mértékig otthonról dolgozhassanak. Az Egyesült Államokban, ahol a Zoom székhelye található, a munkavállalók mintegy 12 százaléka teljesen távmunkában dolgozott júliusban, míg további 29 százalékuk hibrid munkavégzést folytattak.
Vége a sikernek: több mint ezer dolgozóját bocsátja el a Zoom
A Zoom alkalmazotti létszáma a koronavírus járvány miatt 2020-tól folyamatosan növekedett, egészen mostanáig – 2023-ban a dolgozók 15 százalékának mond fel a vállalat. A cég döntését a világgazdaság kiszámíthatatlan helyzetével indokolta. Bővebben>>>A világjárvány előtt az Egyesült Államokban az otthonról ledolgozott napok aránya csak mintegy 5 százalék volt, de a vírus felforgatta a munka világát.
Világszerte a munkavállalók rugalmasabb munkarendre vágynak, mint amit a munkáltatók optimálisnak tartanak.
A Zoom közölte, továbbra is a legnagyobb tehetségeket fogja alkalmazni, függetlenül attól a helytől, ahonnan végezni tudják a munkát. A tavalyi év végén a vállalat mintegy 8400 embert foglalkoztatott, akiknek több mint fele az Egyesült Államokban dolgozott.
Az Egyesült Királyságban nemrég nyitotta meg új londoni irodáját, ott mintegy 200-an dolgoznak a Zoomnak.
A cég szerint az új politika elősegíti, hogy saját technológiáikat használják, folytassák az innovációt, és támogassák nemzetközi ügyfeleiket.
A távmunka elterjedése arra késztette a Zoom riválisait, például a Microsoftot, hogy frissítsék videós kínálatukat, amivel nyomást gyakoroltak, hogy a Zoom újabb fejlesztésekkel álljon elő, pedig a vállalat vezető szerepet töltött be a területen.