"Amikor azt mondom, hogy szabaduljunk meg tőle, úgy értem, hogy adjuk a bankot a magánszektor gondoskodó kezeibe" - részletezte elképzeléseit a lapnak adott interjúban a pénzügyminiszter. A brit állam nagyjából 80 százalékos tulajdonrészt birtokol az RBS-ben, ezért George Osborne szerint évekig is elhúzódhat a részesedés értékesítése.
A miniszter szerint két fontos szempont van: a privatizáció hatalmas méretű, nagyobb, mint a nyolcvanas évek összes privatizációja együtt, ezenkívül a brit adófizetők úgy szeretnének kiszállni a bankból, hogy abból valami hasznuk is legyen.
Még 2008-ban a gazdasági válság idején a brit kormány 45 milliárd fonttal segítette az RBS-t. Hogy ezt a pénzt visszakapja a kormány, részvényenként 4,55 fontos áron kellene eladni részvényeit. Az RBS részvényárfolyama 3,73 font körül van.
George Osborne szerint a különböző megkötések miatt valóban vannak technikai korlátok, de szeretné, ha a brit parlamenti választások után a nyáron már történne valami, például ha már lenne egy terv a privatizáció menetéről.
A pénzügyminiszter szerint évekig elfogadta az RBS embereinek érvelését, hogy a befektetési banki üzletág a pénzintézetnél nemzetközileg is működőképes lesz, de ezt azóta már megbánta. A The Financial Times korábbi tudósítása szerint az RBS-nél 2019-ig 14 ezer embert bocsátanak el a befektetési banki üzletágtól.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Sosem látott lépésre készül az Országgyűlés

Máris kapcsolja ki ezeket a mobilján, ha nem akarja kivégezni az akksiját

Akár néhány hónap múlva jöhet a vádemelés: megnéztük, hogyan működik a bennfentes kereskedelem

Lavrov megmondta, miért nem szerepel a Krím sorsa a béketárgyalásokon

Lerántják a leplet a magyar gazdaságról: sorsdöntő, ami a héten történik

Szuvenír helyett inkább ezt vásárolják kilószámra a japán turisták

Itt a fordulat a háborúban? Ötéves tűzszünetről érkezett konkrét ajánlat
Kritikus hét következik: eldől, kiszáll-e Trump a béketárgyalásokból

Panellakások: Nem is gondolnánk, micsoda rejtett értékekkel bírnak
