A BUX értéke 1,5 százalékot erősödött azt követően, hogy az ukrán hrivnyára nehezedő nyomás látványosan csökkent, és a többi feltörekvő piaci deviza is kezd magához térni.

A tegnapi kereskedés nagy vesztese, az OTP árfolyama 1,6 százalékot erősödött. A régiós szektortárs, az Erste árfolyama viszont közel 8 százalékot zuhant. A cég a korábban már jelzettnek lényegében megfelelő, 61 millió eurós nettó eredményről számolt be 2013 egészére az osztrák bankcsoport, ami a negyedik negyedévben 369 millió eurós veszteséget jelent, döntően goodwill-leírás miatt.

A MOL árfolyama 1,5 százalékot erősödött annak ellenére, hogy kiderült: jelentős bevételt vonnak el a horvátok az INA-tól.

A Magyar Telekom árfolyama 0,9 százalékot, míg a Richter árfolyama 1,1 százalékot erősödött. Az MSCI hozhat izgalmakat a zárószakaszban

Az MSCI EM indexet, mint globális fejlődő piaci indexet meglehetősen sok intézmény használja benchmarkként, így az összetételben és a súlyokban bekövetkezett változások komoly pénzösszegeket mozgatnak meg. A passzív indexkövető alapoknak azonban csak egy része az, ahol a változásokat azok életbe lépésének időpontjában követik le az ún. tracking error minimalizálása érdekében, ők az ETF-ek.

A Richter és a Magyar Telekom be-és kikerülésekor is láthattuk, hogy ezek a szereplők az utolsó pillanatban, az átsúlyozásokra nyitva álló utolsó kereskedési nap záró szakaszában alakították portfólióikat. Így ma is a zárószakaszra lesz majd érdemes figyelni, jelentősebb elmozdulásokat azonban várhatóan az egyes index-komponensek súlyainak komolyabb változása okozhat csak.

Hogy néznek ki most a súlyok?

A tegnapi záróárral és az MSCI metodológia alapján számolt közkézhányad alapján az MSCI Magyarország indexben az OTP 43,9 százalékos, a MOL 28,3 százalékos, a Richter pedig 27,8 százalékos súllyal rendelkezik. Az MSCI proforma előrejelzése alapján a fentebb említett részvények súlyaiban nem várható jelentősebb változás: az OTP-nél 43,7 százalékos, a MOL-nál 27,9 százalékos, a Richternél pedig 28,4 százalékos súlyt mutat az előrejelzés.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!