A friss adatok szerint a vegyes alapoknál 3 milliárd forint értékű tőkebeáramlás volt februárban, amely továbbra is a legmagasabb érték a kategóriák között. A hozamok ezúttal nem tudtak hozzájárulni a növekedéshez, így a kategória vagyona 1,4 százalékkal 1728,3 milliárdra csökkent a hónapban.
A részvényalapokba 1,7 milliárd forint tőke áramlott be; a növekedést az árfolyammozgások ezúttal nem segítették. Mindennek eredőjeként a részvényalapok vagyona 6,3 százalékkal 783,0 milliárd forintra csökkent, amely a legnagyobb csökkenés a kategóriák között.
Kapcsolódó
A tőkevédett alapok esetében ebben a hónapban 1,8 milliárdnyi tőke érkezett, amely még egy januárban elindult alapnak köszönhető. A vagyon ennek megfelelően 4,4 százalékkal, a kategóriák között a legnagyobb mértékben, 39,2 milliárd forintra nőtt.
Az abszolút hozamú alapok esetében tőkekiáramlás volt megfigyelhető 4,7 milliárdos értékben, amely a legnagyobb az elmúlt hónapban. A hozamok is kedvezőtlenül alakultak, így a kategória esetében 4 százalékkal 861,3 milliárd forintra csökkent az eszközérték.
A pénzpiaci alapokból 0,4 milliárd forint értékű tőke távozott. A hozamok nem tudták teljes egészében korrigálni a csökkenést, így összességében 0,3 százalékkal 27,9 milliárd forintra csökkent a vagyon a legkisebb kategóriánál.
A kötvényalapokból 4 milliárd forintnyi tőke áramlott ki, amely a második legnagyobb érték a kategóriák között. A hozamokkal együtt a kötvényalapok vagyona mindössze 0,2 százalékkal csökkent, a hónap végén a kategória eszközértéke 1496,6 milliárd forintot tett ki.
A származtatott alapoknál februárban gyakorlatilag nem volt tőkemozgás. A hozamok azonban pozitívan alakultak, így a kategória nettó eszközértéke 1,1 százalékkal 75,6 milliárdra bővült.
Az ingatlanalapokból februárban 1 milliárdnyi tőke távozott; a tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték kereken 1 százalékkal 1706,3 milliárd forintra nőtt.
Az árupiaci alapokhoz 0,3 milliárdnyi tőke érkezett. A hozamok ezúttal nem tudtak ehhez hozzátenni, így a vagyon 1,2 százalékkal 62,0 milliárd forintra esett vissza.
Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba az elmúlt hónapban 3,2 milliárdnyi tőke áramlott be. A hozamok ezen még javítani is tudtak valamelyest, így a vagyon 1,7 százalékkal 784,4 milliárd forintra nőtt február végére - írta a BAMOSZ.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!