Már húsz százalékos árbevétel növekedésnél tart idén az ANY Biztonsági Nyomda, derül ki a társaság hétfőn közzétett jelentéséből. Vagyis az év első kilenc hónapjában az árbevétel megközelítette az 53 milliárd forintot, szemben a tavalyi 44 milliárddal. A nyomda számos termékére jóval magasabb kereslet mutatkozik idén, ezek:

  • választási nyomtatványok
  • okmányok
  • útlevélkibocsátó rendszerek kiépítése (külföldön)
  • kártyagyártás

Az árbevételen belül az export arány 53,6 százalék volt, szemben a tavalyi 56,1 százalékkal. Értékben azonban nőtt a kivitel: a tavalyi 24,7 milliárd forintról 28,3 milliárd forintra. 

Amellett, hogy bevétel soron 20 százalékkal nőtt a társaság, a profitszámok még erősebb teljesítményt tükröznek. Az üzemi eredmény például 66 százalékkal pattant fel: 5,2-ről 8,6 milliárd forintra. A nettó profit pedig 68 százalékkal emelkedett: 3,5-ről 5,9 milliárdra. Mindehhez az kellett, hogy a fő költségelemek a bevételnél csak szerényebb mértékben nőjenek: az anyagköltségek 16,8 százalékkal, míg a munkabérek 14 százalékkal haladták meg a 2023 első háromnegyedévére jellemző értéket. 

Az első háromnegyed évben teljes árbevételünk több mint a fele a külpiacokról érkezett, az exportarány közel 54 százalék. Egyre több útlevél készül el gyártósorainkon. A biztonsági termékek gyártókapacitását sikerült növelnünk. Több mint 3 milliárd forint értékű berendezésekkel bővült az útlevél nyomtató és kötészeti technológia

– fűzte hozzá a jelentéséhez Zsámboki Gábor, az ANY Biztonsági Nyomda  vezérigazgatója.

Ha csak a harmadik negyedévet nézzük, abban az időszakban az ANY árbevétele 18 milliárd forint volt, míg adózott nyeresége 2 milliárd forintot tett ki.

Idén a nyomda részvények árfolyama 82 százalékkal nőtt (osztalék nélkül), ezzel a Magyar Telekommal együtt kiugróan jó teljesítményt nyújt befektetői szemmel.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!