A forgalom 71,2 milliárd forint volt az előző heti 55,71 milliárd forint után, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek.
Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában kiemelte, negatívan indult a hét, szerdán azonban emelkedni kezdett a hazai tőzsdeindex, a 44 ezer pontos szintet azonban így sem tudta meghaladni a hét végére.
Kapcsolódó
Hétfőn és kedden a befektetők hangulatát negatívan befolyásolta az amerikai jegybank várható gyorsuló kamatemelése, az orosz-ukrán háború és a koronavírus-járvány terjedése Kínában. A hét első napján a BUX 2,08 százalékos csökkenéssel, a rá következő napon 1,02 százalékos csökkenéssel fejezte be a kereskedést.
Csütörtökön a BUX jelentősen emelkedett, felülteljesítette az európai és a tengerentúli indexeket. A teljesítmény mögött az Equilor elemzője szerint a magyar kormány azon bejelentése húzódhatott meg, hogy törekedni fog a megállapodásra az Európai Unióval. A BUX 1433,15 pontos, 3,40 százalékos emelkedéssel, 43 549,19 ponton zárt csütörtökön.
Pénteken reggel jól indult a kereskedés, ugyanakkor később elromlott a befektetők hangulata, az OTP-papírok eladói nyomás alá kerültek, feltehetőleg az orosz-ukrán háború okozta bizonytalanság miatt, piacbefolyásoló hírek ugyanis nem láttak napvilágot. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX végül 0,18 százalékos csökkenéssel zárta a hét utolsó napját - írja az MTI.
A héten 275 ponttal, 4,00 százalékkal a Richter érte el a legnagyobb erősödést 9,3 milliárdos forgalom mellett, a papír 7150 forinton fejezte be a kereskedést pénteken. Az OTP ára csaknem 1 százalékkal csökkent 43,4 milliárd forintos forgalomban, a részvény pénteken 10 800 forinton zárt.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 4 048,63 ponton zárt a héten, ami 42,87 ponttal, 1,05 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél - írja az MTI.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!