Erősen indult a nyár a Budapesti Értéktőzsdén: a tőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index 50 505,73 ponton fejezte be a júniust, amely 6,9 százalékos emelkedést jelent a májushoz képest. Az azonnali piac forgalma, szintén növekedve, összesen 230 milliárd forintot, napi átlagot tekintve 10,5 milliárd forintot tett ki – szerepel a BÉT közleményében.
- A legnépszerűbb részvények sorrendje továbbra is változatlan, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon zárt az élen, 128,6, 53,7 és 37,8 milliárd értékű forgalommal;
- míg a brókercégek között a júniusban a WOOD & Company foglalta el az első helyet, őt követve a Concorde és az ERSTE zárt a második és a harmadik helyen.
Lenyomták az amerikai piacokat
A nemzetközi befektetői hangulatot továbbra is a mesterséges intelligenciához kapcsolódó piaci tendenciák szabták meg.
Míg a meghatározó európai tőzsdéken pozitív mozgások voltak megfigyelhetők, az amerikai piacok elvesztették a lendületüket, amely elsősorban a chipexport-tilalommal kapcsolatos hírekre vezethető vissza.
Az azonnali részvénypiac forgalma szintén nőtt, összesen 230 milliárd forintot, napi átlagot tekintve 10,5 milliárd forintot tett ki, ezzel meghaladta májusi 208 milliárd forintos havi értéket és a 9,9 milliárd forintos napi átlagot.
Beteljesült a jóslat: felvillanyozottan kezdett az európai tőzsde
Indexemelkedéssel indult a kereskedés hétfőn a főbb európai értékpapírpiacokon. Pénteken nyereséggel zártak az európai tőzsdék. Bővebben>>>A hazai tőkepiac sikere
A hazai tőkepiac kiemelkedő eseményének a Budapesti Értéktőzsde nyilvános piacra lépése bizonyult, amelyre 2023. június 21-én, a BÉT újraalapításának 33. évfordulóján került sor. A tőzsde törzsrészvényei a szabályozott piac Standard kategóriájában jelentek meg, a tőzsdefejlesztési célok következő lépcsőfokaként.
- A legnagyobb, 128,6 milliárd forint értékben júniusban is az OTP Bank részvényeivel zajlott a kereskedés.
- A bankpapírt a Mol és a Richter követte: az olajvállalat 53,7 milliárd, míg a gyógyszeripari társaság 37,8 milliárd forintos forgalmat ért el.
- A közepes részvények közül az OPUS és a Delta Technologies emelkedett ki 52,3, illetve 25,4 százalékos részvényárfolyam-növekedéssel,
- míg a BÉT Xtend, azaz a középvállalati piacon a Polyduct ért el figyelemreméltó, 23,6 százalékos növekedést.
A befektetési szolgáltatók versenyében ismét a Wood & Company végzett az élen, 115,6 milliárd forinttal.
A többiek sorrendje sem változott májushoz képest, a második a Concorde 109,6 milliárd, az Erste pedig a harmadik lett 88,1 milliárd forinttal.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!