A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 29,95 pontos, 0,07 százalékos csökkenéssel, 46 044,03 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 5,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest.
Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint nem volt különösen nagy forgalom pénteken a Budapesti Értéktőzsdén.
Mérsékelten jó volt a befektetői hangulat az európai börzéken, ezt követte a nap folyamán a BUX index, végül a zárásban fordult a helyzet.
A szakértő hozzátette, a magyar vezető részvények árfolyamain a gyorsjelentésekben a héten közzétett teljesítmények látszottak.
A pénteken jelentett Mol csalódást okozott, ezért gyengült, a Richter nagyon jó eredményt közölt minden soron, az eredményei meghaladták a várakozásokat, ezért erősödött. A korábbi jelentések utáni lendület kitartott az OTP-nél és a Magyar Telekomnál.
A Mol 18 forinttal, 0,65 százalékkal 2748 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 15 forinttal, 0,14 százalékkal 10 860 forintra erősödött, forgalmuk 2,0 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5,0 forinttal, 1,20 százalékkal 421 forintra nőtt, forgalma 176,9 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 5 forinttal, 0,06 százalékkal 8305 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,0 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 3370,12 ponton zárt pénteken, ez 4,65 pontos, 0,14 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Összeomlást is hozhat, amire mindenki várt
Megvan az esélye annak hogy májusban véget ért a Fed kamatemelési ciklusa. Nem lett azonban könnyebb kitalálni, hogy mi várható ezután a tőzsdén, a piac ugyanis rettenetes változékonyan szokott viselkedni a kamatemelések befejezése után. Volt, hogy a kamatemelések vége csak az összeomláshoz szolgáltak előzetesként. Bővebben>>>Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!