A részvénypiac forgalma 6,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, hogy a Budapesti Értéktőzsdén a kereskedést főleg az eladók uralták csütörtökön, a forgalom átlag körül alakult. A BUX a nyugat-európai tőzsdékhez képest alulteljesített, de a kelet-európai régió trendjébe illeszkedett a magyar tőzsde teljesítménye.
Kifejtette, a vezető részvények vegyes képet mutattak: a Mol és a Telekom emelkedni tudott, míg az OTP és a Richter árfolyama csökkent. A Magyar Telekom árfolyamának emelkedését segítette, hogy az Erste céláremelést jelentett be a részvényre, és továbbra is vételre ajánlotta.
A Mol 26 forinttal, 0,94 százalékkal 2790 forintra erősödött, 1,0 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 325 forinttal, 2,40 százalékkal 13 220 forintra csökkent, forgalmuk 3,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 10,0 forinttal, 1,80 százalékkal 567 forintra nőtt, forgalma 364,9 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 100 forinttal, 1,14 százalékkal 8700 forintra esett, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 4886,63 ponton zárt csütörtökön, ez 13,18 pontos, 0,27 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
EU Monitor
Mikor jut hozzá Magyarország a 2021-2027 között jutó felzárkóztatási támogatásokhoz? Hogyan alakul a magyar kormány és az Európai Bizottság viszonya? Mi történik Brüsszelben? A hazánkat érintő legfontosabb brüsszeli történések az Economx.hu EU Monitor rovatában. Kövessen minket!