A részvénypiac heti forgalma 77,17 milliárd forint volt az előző kereskedési héten elért 74,5 milliárd után, a vezető részvények árfolyamai a Richter kivételével emelkedtek.
Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-hez eljuttatott tőzsdei elemzésében kiemelte, a nemzetközi jó hangulat vitte előre a magyar indexet a héten.
Az elemzésben arra hívják fel a figyelmet, hogy a héten a blue chipek közül a Richter volt a leggyengébb láncszem, a többi nagyobb részvény ugyanakkor pluszban fejezte be a hetet.
A gyógyszergyári papíron az Esmyával kapcsolatos nyomás érződött, a társaság készítményét az Európai Gyógyszerügynökség kockázatértékelési bizottsága (PRAC) azok után kezdte el vizsgálni, hogy négy súlyos májkárosodást jelentettek a szerrel kezelt betegek között. A vizsgálat részeként a bizottság átmeneti intézkedésként javasolta, hogy a gyógyszerrel új kezelést ne kezdjenek el, de a folyamatban lévő kezelések befejezhetőek.
A Richter negyedik negyedéves gyorsjelentése a várakozásoknál magasabb bevételi és üzleti eredmény számokat hozott hétfő hajnalban, de a nettó profit elmaradt a várttól. A jelentés közzététele után, elsősorban az Esmyával kapcsolatos bizonytalanságok miatt több elemzőház is csökkentette a Richter részvényre vonatkozó célárfolyamát.
A Richter a hetet 0,67 százalékos gyengüléssel fejezte be, pénteken 5945 forinton zárt, heti összforgalma meghaladta a 34,64 milliárd forintot.
A Mol árfolyama egy hét alatt 0,35 százalékkal emelkedett, a papír 2868 forinton zárt pénteken, a részvények heti forgalma meghaladta a 7,5 milliárd forintot.
A Magyar Telekom árfolyama 1,53 százalékkal nőtt, pénteken a kereskedést 465 forinton zárta, a heti forgalma több mint 1,24 milliárd forintot tett ki.
Az OTP 4,91 százalékkal erősödött a héten, a bankpapír 11 750 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, a heti forgalma 23,57 milliárd forintot tett ki.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!