Egyelőre hiába várja a fél ország, hogy korrigáljon a forint árfolyama, az euróval szemben továbbra is a 415-416-os sávban zajlik a kereskedés, egy dollárért pedig több mint 402 forintot kérnek.
A magyar fizetőeszköz láthatóan szembe szélben küzd: a meghatározó trendben (dollárerősödés) nincs változás, ilyenkor pedig a kisebb devizák általában nem teljesítenek jól.
Az euró korrekciója a dollárral szemben ugyanakkor segíthetné a forintot is.
Utóbbi régiós összevetésben azonban nem áll rosszul, a złotyhoz képest például erősödik: a keddi 97,9-es árfolyam után ma 97,3 alá korrigált a jegyzés. Hosszabb távon persze nem volt sok okunk az örömre, az elmúlt egy év alatt 12 százalékkal értékelődött le a magyar fizetőeszköz a lengyelhez képest. A cseh koronával most 16,5 forinton kereskednek, ez a mindenkori rekord közelében van.
A rövid távú technikai kép alapján 414 és 417,3 között ingadozhat az euró-forint kurzus, míg hosszabb távon sokkal több tér van fölfelé, akár 429-ig, amely már vészesen megközelítené a mindenkori rekordot (434).
Ami kicsit aggasztó, hogy hiába van túl sikeres eurós forrásbevonáson a magyar állam, a jelek szerint ennek semmiféle pozitív hatása nem volt a forintra nézve, pedig 2,5 milliárd euróval nőtt a devizatartalékunk a keddi kötvénykibocsátással.
Az IbanFirst szerdai elemzése szerint a forint mind a dollárral, mind az euróval szemben gyengülő pályán maradhat az év első felében. 2025 közepére 420 forintos dollárral és 425 forintos euróárfolyammal kalkulálnak. Úgy látják, Magyarország számára 2025-ben a legégetőbb kockázatot a költségvetési helyzet további romlása jelenti a globális kötvényhozamok emelkedése közepette, ami jelentősen befolyásolhatja az ország gazdasági stabilitását és a befektetői bizalmat.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!