A szerdai nap nagy nyertese egyértelműen Donald Trump, akinek győzelme valóságos felfordulást hozott a pénz- és tőkepiacokon: a dollár szárnyalni kezdett, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, a feltörekvő piaci devizaárfolyamok pedig lefordultak. Így járt a forint is,

szerda késő délután a bankközi piacon 409-410 forinton jegyzik az eurót, a dollárt pedig 383 forinton.

Ahogy a középárfolyam emelkedik úgy fogy egyre vastagabban a bankok és a pénzváltók ceruzája is, az euró eladási árfolyamok egyes pénzintézeteknél már 420 forint fölé emelkedett.

A legrosszabbul azok járhatnak, akik készpénzt váltanak bankfiókban, itt a vételi és eladási árfolyam különbözete euró-forint váltásnál akár 30 forintot is kitehet. Az OTP Bank oldalán elérhető tájékoztatás szerint szerda délután a bank 399 forintért vásárol eurót (készpénzt) az ügyfelektől, eurót pedig 422 forintért lehet náluk venni. Ha számlapénzt váltunk, akkor jobb a helyzet, a vételi ár 405,4 az eladási ár pedig 415,7 forint. 

Az Erste 397 forintot ad az ügyfeleinek egy euróért, ha készpénzben történik a konverzió, míg ha valaki vásárolna, majdnem 426 forintot kérnek tőle egy euróért. Itt is kisebb a különbözet, ha számlapénzt váltunk, de nem sokkal: a vételi euróárfolyam 399 forint, az eladási pedig 423,8.

A kisebb bankok közül a Gránit Banktól az ügyfelek 415,8 forintért vehetnek eurót, a pénzintézet pedig 407,5 forintot ad egy euróért. Készpénzben itt sem igazán éri meg euróról forintra és vissza váltani: a két árfolyam 397,2 és 426 forint volt szerdán napközben.

A Correct Change valutaváltóban egy eurónkért 403 forintot kaphatunk, ha vásárolnánk akkor közel 413 forintot kell leszurkolni egy euróért, de a különböző váltókban eltérő árfolyamokkal találkozhatnak az ügyfelek.

Aki rendelkezik fintech szolgáltatónál számlával, a Revolutnál 413,25 forinton tudta szerdán leváltani az euróját, a Wisénél pedig 410,5-ért. Itt nincs vételi és eladási árfolyam, hanem az átváltott összeg bizonyos része (0,8 százalék) az átváltás költsége. 

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!