A Morgan Stanley amerikai bankház szerint sokasodnak a magyar gazdaságban rejlő kockázatok, ezért ügyfeleiknek a forint shortolását javasolják az elemzőik.
A céláruk 410 forint, szerintük eddig emelkedhet az euró-forint keresztárfolyam.
Indoklásukban az szerepel, hogy jelenleg mind a magyar költségvetési, mind pedig a monetáris politikát illetően emelkedő kockázatokat látnak. Azt nem tudni, hogy a kereskedési tipp mikor jutott el a Morgan Stanley ügyfelekhez, de sokatmondó, hogy hétfőn elég gyengén szerepel a magyar fizetőeszköz, a reggeli 393-as euró-forint árfolyamot délutánra 394,8 váltotta.
De van több forintgyengítő tényező, például az, hogy kedden 25 bázispontos kamatcsökkentés várható a Magyar Nemzeti Banktól.
Az elemzői ajánlásban kevés a részlet, mindössze annyi szerepel benne, hogy a makrogazdasági háttér romlik Magyarországon. A MS egyébként nem az első bank, amely pesszimista véleményt fogalmazott meg az utóbbi időben a forintra nézve, nemrégiben a Barclays és a Citigroup is hasonló képet festett a magyar devizáról.
A Morgan Stanley rövid távon kevés esélyt lát arra, hogy az Európai Unió feloldja a Magyarországnak járó befagyasztott pénzeszközök zárolását, és megemlítette a következő választások körüli bizonytalanságokat is – ez a két dolog azonban indoklásnak nem túl meggyőző és új információt sem tartalmaz.
A hírportál emlékeztetett arra, hogy a forint nyomás alatt van, amióta szeptember elején elterjedt, a 2026-os parlamenti választások előtti másfél éves időszakban a magyar kormány „pénzosztásba” kezd, vagyis elengedi a költségvetési fegyelem politikáját. De mint ismert, ezt az állítást Varga Mihály pénzügyminiszter alaptalannak nevezte.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!