Csökkenő forgalomban gyengült a BUX a héten.

részvénypiac heti forgalma 32,04 milliárd forint volt az előző heti 35,32 milliárd után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában kiemelte: a héten rossz hangulat uralkodott a budapesti parketten, elsősorban a nemzetközi befektetői hangulat romlása miatt.

A befektetőket az aggasztja, hogy a továbbra is jó amerikai munkaerőpiaci helyzet miatt az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed-nek a korábban a piac által vártnál magasabb szintre kell emelnie a kamatot, és hosszabb ideig kell a magas kamatokat fenntartania.

A kommentárban jelezték, hogy céláremelés érkezett az OTP-re és a Mol-ra. A lengyel mBanku az OTP célárfolyamát 16 723 forintról 17 936 forintra, a Mol célárfolyamát 4048 forintról 4563 forintra emelte, az ajánlás mindkét részvény esetében változatlanul vétel.

Felidézték azt is, hogy lezárult a Mol szlovéniai akvizíciója; a társaság közölte, hogy megtörtént az OMV Slovenija felvásárlásának zárása, a tranzakció értéke 311 millió euró volt, a részvények 92,25 százaléka került a Mol-hoz.

Ez a Telekom hete volt

A héten a vezető részvények közül a legnagyobb mértékben, 2,22 százalékkal a Magyar Telekom erősödött, a papír 413,5 forinton zárt pénteken 548,5 millió forintos heti forgalom mellett.

A Mol árfolyama 0,54 százalékkal emelkedett a héten, pénteken a részvény 3304 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 6,89 milliárd forint volt.

Richter 1,43 százalékkal gyengült, a héten a részvény 4,4 milliárd forintos forgalmat ért el, a hét utolsó kereskedési napján 8300 forinton zárt.

A héten az OTP árfolyama 2,72 százalékkal csökkent, pénteken a papír 11 800 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 18,77 milliárd forintot.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3597,45 ponton zárt a héten, ami 22,53 ponttal, 0,62 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!