A lap keddi számában azt írta, hogy a Budapesti Értéktőzsdén jelenleg jegyzett öt társaságtól - amelyekben öt százaléknál nagyobb állami tulajdonrész van és osztalékfizetésre lehet számítani - mintegy 17,6 milliárd forint bevétele lehet a költségvetésnek vagy más állami cégnek, szemben a tavalyi 23,5 milliárddal.

A legtöbb osztalékot az állam a Moltól várhatja, mintegy 12,5 milliárd forintot, szemben a tavalyi 15,3 milliárddal.

Az OTP esetében még a korábbi Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap révén van bő ötszázaléknyi állami tulajdonrész, és mivel a menedzsment nyilatkozata szerint a 2014-essel azonos összeg kifizetésére tesznek javaslatot a közgyűlésnek, így innen a költségvetés osztalékrészesedése változatlanul 2,1 milliárd forint lehet.

Az Elmű és az Émász esetében a állami kézben lévő Magyar Villamos Művek (MVM) kisebbségi tulajdonos, amely az Elmű esetében 1,1 milliárd, míg az Émász esetében 322 millió forint osztalékbevételre számíthat.

A vizsgált cégek közül a Richter még nem tette közzé, hogy mire számíthatnak a részvényesek. Az elmúlt években a nettó eredmény 25 százalékát kapták meg osztalékban, így a lap szerint az idei állami osztalék mintegy 1,5 milliárd forintra várható.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!