Kedden új osztalékpolitikát hirdetett meg a Magyar Telekom. A igazgatóság ezt a 2024-es eredmény alapján még nem alkalmazza, de a 2025-ös üzleti évtől már igen. A lényeg, hogy a részvényesek kifejezetten nem járnak rosszul.

A tavalyi nettó eredmény, mint a tőzsdezárás után kiderült, 162,6 milliárd forint volt, ennek legfeljebb 80 százalékát javasolja az igazgatóság részvényesi javadalmazásra fordítani.

Ez két dolgot jelent, persze csak ha a közgyűlés is megszavazza, a tavalyi nyereségből kifizetnek 90,9 milliárd forintot osztalékra és idén maximum 39,1 milliárd forintért vásárolnak vissza saját részvényeket. Azaz 130 milliárd forint lehet a részvényeseknek nyújtott javadalmazás. Az új javaslat szerint a közgyűlésen arról szavaznak, hogy minden részvény után 100 forint osztalékot fizessen a Telekom. 

A jelenleg ismert osztalékpolitikát 2022-ben fogadta el a cég igazgatósága, és 2024-ig volt érvényes. E szerint a módosított nettó eredmény 60-80 százaléka között volt az éves osztalék kifizetés és a részvény-visszavásárlás. Az új osztalékpolitika ennél nagyvonalúbb, a módosított nettó eredmény 60-100 százaléka lesz szétosztható a tulajdonosok közt, osztalék és részvényvásárlások formájában.

Erős lett a negyedév

A negyedik negyedév erős lett: 12 százalékkal 256 milliárd forintra emelkedő árbevétel mellett 34,6 milliárd forint lett a társaság nettó eredménye, 34 százalékkal több mint egy évvel korábban. A bevétel összhangban volt a várakozásokkal, a negyedéves profit kicsivel felette.

A teljes 2024-es árbevétel 967,5 milliárd forint volt, 162,6 milliárd forintos nettó profittal (a menedzsment várakozása 150 milliárd forint volt).  

A menedzsment az alábbiakat várja a 2025-ös üzleti évre:

Kép: Economx

Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója, elmondta: „2023-hoz képest 13,9 százalékos  bevételnövekedést értünk el. A  működési teljesítményünk és a költségkontroll hozzájárult ahhoz, hogy az EBITDA AL éves szinten 29,1 százalékkal, a csoport-szintű módosított nettó eredmény pedig éves szinten 73,7 százalékkal nőtt. Előre tekintve 2025-re, stratégiai célkitűzéseink változatlanok maradnak. A digitális transzformációban elért sikerek erős alapot jelentenek a jövőre nézve.” 

Döntés születhet a mobiltornyokról

A Magyar Telekom igazgatósága kedden megtárgyalta a társaság passzív mobil infrastruktúra portfóliója egy kizárólagos tulajdonú leányvállalatba történő szétválasztásának lehetőségét, és felkérte a menedzsmentet a szétválasztás megvalósításához szükséges előkészítő lépések megtételére.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!