Kedden új osztalékpolitikát hirdetett meg a Magyar Telekom. A igazgatóság ezt a 2024-es eredmény alapján még nem alkalmazza, de a 2025-ös üzleti évtől már igen. A lényeg, hogy a részvényesek kifejezetten nem járnak rosszul.
A tavalyi nettó eredmény, mint a tőzsdezárás után kiderült, 162,6 milliárd forint volt, ennek legfeljebb 80 százalékát javasolja az igazgatóság részvényesi javadalmazásra fordítani.
Ez két dolgot jelent, persze csak ha a közgyűlés is megszavazza, a tavalyi nyereségből kifizetnek 90,9 milliárd forintot osztalékra és idén maximum 39,1 milliárd forintért vásárolnak vissza saját részvényeket. Azaz 130 milliárd forint lehet a részvényeseknek nyújtott javadalmazás. Az új javaslat szerint a közgyűlésen arról szavaznak, hogy minden részvény után 100 forint osztalékot fizessen a Telekom.
A jelenleg ismert osztalékpolitikát 2022-ben fogadta el a cég igazgatósága, és 2024-ig volt érvényes. E szerint a módosított nettó eredmény 60-80 százaléka között volt az éves osztalék kifizetés és a részvény-visszavásárlás. Az új osztalékpolitika ennél nagyvonalúbb, a módosított nettó eredmény 60-100 százaléka lesz szétosztható a tulajdonosok közt, osztalék és részvényvásárlások formájában.
Erős lett a negyedév
A negyedik negyedév erős lett: 12 százalékkal 256 milliárd forintra emelkedő árbevétel mellett 34,6 milliárd forint lett a társaság nettó eredménye, 34 százalékkal több mint egy évvel korábban. A bevétel összhangban volt a várakozásokkal, a negyedéves profit kicsivel felette.
A teljes 2024-es árbevétel 967,5 milliárd forint volt, 162,6 milliárd forintos nettó profittal (a menedzsment várakozása 150 milliárd forint volt).
A menedzsment az alábbiakat várja a 2025-ös üzleti évre:

Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója, elmondta: „2023-hoz képest 13,9 százalékos bevételnövekedést értünk el. A működési teljesítményünk és a költségkontroll hozzájárult ahhoz, hogy az EBITDA AL éves szinten 29,1 százalékkal, a csoport-szintű módosított nettó eredmény pedig éves szinten 73,7 százalékkal nőtt. Előre tekintve 2025-re, stratégiai célkitűzéseink változatlanok maradnak. A digitális transzformációban elért sikerek erős alapot jelentenek a jövőre nézve.”
Döntés születhet a mobiltornyokról
A Magyar Telekom igazgatósága kedden megtárgyalta a társaság passzív mobil infrastruktúra portfóliója egy kizárólagos tulajdonú leányvállalatba történő szétválasztásának lehetőségét, és felkérte a menedzsmentet a szétválasztás megvalósításához szükséges előkészítő lépések megtételére.Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Ausztria térdre rogyott, ez már a lakosság előtt sem titkolható
Brutális ukrán támadás, halálos sebet kaphatott az orosz gázellátás

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Bemondták a tíz százalékos áremelést - Gazdasági kényszer nyomasztja a burkolókat is

A közlekedést is borítja az óraállítás, ezeken vonalakon módosul a menetrend

Tízezres órabér, és akár még nyaralhat is - mégis lasszóval kell fogni a munkaerőt?

Távolodunk a 400-as eurótól, így zárta a napot a forint

Berobbantották a kínaiak a szegedi ingatlanpiacot

Életveszélyes, amit a balatoni horgászok csinálnak – félezer karó jött ki a vízből
