Mohai György vezérigazgató elmondta, a napi átlagforgalom 22 milliárd forint volt 2010-ben, ennek 67 százalékát az OTP részvényekre kötött üzletek adták. A tőzsde bevétele 3,2 milliárd forint volt, 200 millió forinttal több az előző évinél. A többlet harmada adatértékesítésből származott.
A BÉT 1815 millió forint EBITDA-t ért el a 2009-es 1612 millióval szemben. A költségek változatlan szinten alakultak, de a 179 milliós válságadó miatt az adózott eredmény 1320 millióra csökkent a 2009-es 1391 millió forintról.
A BÉT megpróbál minden lehetséges fronton költséget csökkenteni: a tőzsde Andrássy úti épülete bérleti díjának újratárgyalása 30 százalékos megtakarítást hozott.
Részvényesi kérdésre Patai elmondta, voltak tapogatózó tárgyalások a Keler-részesedés eladásáról a Magyar Nemzeti Bankkal, amelyek a kompromisszumkeresés jegyében még folytatódhatnak a Keler május végi közgyűléséig.
A közgyűlés egyhangúan elfogadta az igazgatóság jelentését.
Lantos Csaba a felügyelőbizottság elnöke nem kívánja újra jelöltetni magát. A közgyűlésen elmondta, a BÉT 21 éve alatt sohasem állt még ekkora kihívás előtt. A tőzsdén kívüli kereskedési platformok árazása miatt középtávon nem tartható a BÉT árazási modellje.
A tőzsde elnöke 1299 millió, részvényenként 240 forint osztalék kifizetésére tett javaslatot, amit a közgyűlés egyhangúlag elfogadott. A kifizetés kezdőnapja május 18.
A közgyűlés tisztújításokról is döntött. Áldott Zoltán helyét Szabó Zoltán, a Mol tresaury vezetője foglalja el, újraválasztották Barlai Róbertet (OTP), Michael Buhlt (CESEG), Mohai Györgyöt és Patai Mihályt. A befektetők képviseletében továbbra is Schuster Péter (Generali Alapkezelő) foglal helyet az igazgatóságban.
Meglepő módon az osztrákok három felügyelő bizzottsági jelöltet terjesztettek a közgyűlés elé: Johannes Attems és Eddy d'Hertoge 92,4 százalékos szavazati aránnyal, Cselovszki Róbert száz százalékkal lett az fb új tagja. Lantost nem jelölték újra.
Részvényesi kezdeményezésre a közgyűlés szavazott Szeles Nóra jelöléséről is, ám őt csak 16,2 százalék támogatta.
Utolsó napirendként a BÉT 2015-ig szóló stratégiáját ismertette Patai. Ebben szerepel, hogy a BÉT kereskedési platformként a CESEG közös platformját használja, de az is, hogy az elszámolóház a Keler marad. A tőzsde az új kereskedési rendszer bevezetéséről egy következő rendkívüli közgyűlésen fog majd dönteni.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Valami nem stimmel, rengeteg ember tűnt el a boltokból

Száj- és körömfájás: ellopták a fertőzött telepről a fertőtlenítő szivattyút

Egyre messzebb az álomhatár, nem áll jól a forint

Megállíthatatlan az ingázási hullám - Egyre több nyugdíjas jár Ausztriába

Újfent sereghajtók: a magyar ipar szenvedte el a legiszonyúbb drágulást az EU-ban

Nemcsak a magyar, a román boltosok is foghatják a fejüket

Tíz százalékos mínuszból jön vissza a BUX

A németek vonzereje már nem a régi, most máshova vágynak a migránsok

Megdől az olasz autó, a prosecco, a parmezán, az Illy egyenesen átmenekülhet az óceánon túlra
