Czeglédi Tamás volt az Economx Bázispont című podcastjának csütörtöki vendége. A hazai blockchain szcéna meghatározó szereplőjévell egyebek mellett azt vettük górcső alá, hogy miért lőtt ki a bitcoin és számos más kriptoeszköz árfolyama a november 5-i amerikai elnökválasztást követően. Csak az eredmény számított, vagy-e nélkül is köszöni szépen, jól van a bitcoin-piac?

Majd az alábbiakat tekintettük át a beszélgetés további részében:

  • hogyan érdemes értékelni a kriptopiaci eszközök árfolyamának alakulását?
  • mennyire reálisak Trump kampányígéretei?
  • hogyan válhat az Egyesült Államok kriptopiaci hub-bá?
  • milyen kockázatokkal kell mindenképp kalkulálnia annak, aki itt befektet?
  • hogyan nézhet ki a magyar magánbefektetők kripto-kitettsége?

A szakértő kiemelte, a két héttel ezelőtti elnökválasztást nem csupán Donald Trump választási ígéretei miatt kísérte figyelemmel a kripto-közösség, hanem azért, mert a bitcoin történetében az árfolyamra mindig hatott az elnökválasztás, vagyis ilyen-olyan irányú kilengéssel most is lehetett számolni. Czeglédi Tamás a jövőre nézve pedig azt tartja kiemelt témának, hogy a kriptó és a reálgazdaság közötti eszközáramlást hogy lehet a leginkább akadálymentessé tenni, az Egyesült Államok lényegében ezen az úton indult el. 

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!