A jelenleg 78 éves vállalat az elmúlt két és fél évtizedet viszonylag nehéz helyzetben töltötte, amely betudható annak is, hogy lemaradt mobiltelefonok forradalmáról, illetve a kereslet lassulásával egy időben jelentősen nőtt az elektromos termékeinek költségei – írja a CNN.
A streaming szolgáltatások népszerűségével párhuzamosan a Sony is kezdi újra bontogatni a szárnyait egy arculatváltáson keresztül.
Ezt mi sem bizonyíthatná jobban, minthogy a Sony részvényei kezdenek kitörni az évtizedes mélypontról. A vállalat árfolyama Japánban 2000 márciusa óta az első rekordot zárta, amely jelzi a cég bizalmát is a játékkínálat fejlesztését, és a szórakoztatóiparra váltás tekintetében
– mondta Damian Thong, a Macquaire elemzője.
A Sony Group, piaci értékét tekintve a harmadik legnagyobb japán vállalat, amely a konzolokon túlmutató játék innovációjával és az IP bővítését célzó felvásárlásoknak hála válhatott sikeressé.
A Sony 2021-ben felvásárolta a Crunchyroll animációs nagyhatalmat, 2022-ben pedig 3,6 milliárd dollárért felvásárolta a Bungie amerikai videojáték-gyártó céget is.
A Sony Interactive Entertainment mellett, amely a PlayStationt gyártja, a Sony csoport behemótjához tartozik még a Sony Pictures, amely olyan filmeket gyárt, mint a Pókember-sorozat, és a Sony Music, amely magába foglalja a Columbia Recordsot is.
A Sony próbálja felvenni az olyan streaming szolgáltatókkal is a versenyt, mint a Netflix, a Disney, vagy az Amazon, többek között az eredeti tartalmaik lincencelésével.
Robert Lawson, a Sony-csoport kommunikációs vezetője egy nyilatkozatban elmondta, hogy 2018 óta, amikor a vállalat felvásárolta az EMI kiadót – amely által a Sony Music a világ legnagyobb zenei kiadójává vált – a Sony mintegy 1,5 milliárd jent fektetett be a különböző szórakoztatóipari üzletágakban a tartalom IP-be.
A márciussal zárult legutóbbi pénzügyi évben a Sony szórakoztatóipari üzletága, amely a zenét, a filmeket és a játékokat foglalja magában, a teljes bevétel 60 százalékát tette ki. Ez a duplája az egy évtizeddel ezelőtti értéknek, amikor a szórakoztatóipari üzletág a teljes bevételnek mindössze 30 százalékát jelentette.
A számítógép és elektronikai ipar húzott októberben
Lemaradásban volt az ipari termelés októberben a tavalyi évhez mérten, 3,1 százalékkal maradt el 2023 októberéhez képest, az ezév szeptemberit viszont meghaladta. Bővült a termelés viszont a számítógép, elektronikai és optikai termékek gyártásában.Bővebben>>>
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!