A várakozásoknál 4 milliárd forinttal magasabb, 240,6 milliárdos negyedéves árbevételt ért el a Magyar Telekom – derül ki a távközlési szolgáltató gyorsjelentéséből. Éves összevetésben 15,6 százalékkal sikerült előrelépni, ez az arány magasabb a március elsején végrehajtott 15,1 százalékos díjkorrekciónál. 

Meglepetésre, a várt 39 milliárd forint helyett 44 milliárd forint volt a nettó nyereség, ami a 2023-as április-június hónapokhoz képest magas, 71,5 százalékos növekedés. 

Mindezek alapján talán már nem is meglepő, amit a gyorsjelentésben Rékasi Tibor vezérigazgató bejelentett:

az eddigi 140 milliárd forintos éves nettó eredmény helyett már 150 milliárd a menedzsment várakozása.

Az árbevétel növekedését a szolgáltatási bevételek húzták, amelyet erősen támogatott a magyarországi működésben az inflációkövető díjkorrekció, miközben a magasabb készülékértékesítési és RI/IT bevételek is hozzájárultak a negyedéves növekedéshez – írták a jelentésben. 

A bevételek így oszlottak meg:

  • A mobil bevételek 15,9 százalékkal, 140,6 milliárd forintra nőttek 2024 második negyedévében az előző év azonos időszakához képest, ami a mobil adatforgalmi bevételek folyamatos növekedésének és a magasabb készülékértékesítésnek köszönhető.
  • A vezetékes bevételek éves szinten 14,6 százalékkal, 76,9 milliárd forintra nőttek, tükrözve a vezetékes szélessávú és televíziós bevételek ügyfélkör-bővülés miatti növekedését, valamint a magyar előfizetési díjakra alkalmazott inflációkövető díjkorrekció kedvező hatását.
  • A rendszerintegrációs és informatikai bevételek 17,4 százalékkal emelkedtek és elérték a 23,1 milliárd forintot, a magyarországi nagy projektekből származó megrendeléseknek köszönhetően

A közvetett költségek éves szinten 10 százalékkal nőve 54,3 milliárd forintra rúgtak, elsősorban a magasabb személyi jellegű ráfordítások miatt.

A szabad cash flow spektrum díjak nélkül 36,7 milliárd forintot tett ki a félév végére, ami 29,4 milliárd forintos javulást jelent éves összevetésben.

Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója, elmondta:

2024 közepére 3,8 millió háztartást és vállalkozást sikerült gigabit-képes vezetékes technológiával elérni, 5G hálózatunk lakosság-arányos kültéri lefedettségét 70 százalékra növelték, és tovább haladtak a mobilhálózat modernizációval, elérve a 87 százalékos készültséget.

A teljes évre 10 százalék körüli bevétel és 25 százalék körüli EBITDA AL növekedést kívánunk elérni. Következésképp a módosított eredmény tekintetében is megemeljük célkitűzésünket nagyságrendileg 150 milliárd forintra, míg szabad cashflowt 140 milliárd forintra.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!