Szerdán publikálta harmadik negyedéves jelentését a Magyar Telekom, a konszenzus 245 milliárd forint bevétel mellett 60 milliárdos üzemi és 42,2 milliárd forint nettó eredményt jelzett előre.
Az árbevétel soron ezt minimálisan sikerült felülmúlni, az elért 246,1 milliárd forint 14 százalékkal magasabb a tavalyi bázisnál. A jelentés szerint két tényező lendítette fel az árbevételt, egyrészt a mobil adatátviteli és vezetékes szélessávú szolgáltatások továbbra is erős kereslete, másrészt az idén végrehajtott inflációkövető díjkorrekció. A mobil bevételek 15 százalékkal 145 milliárd forintra nőttek, a vezetékes szegmens pedig 11 százalékkal termelt több bevételt (77,4 milliárdot), mint tavaly.
A mobil készülékértékesítésből 34 milliárd forint bevétel keletkezett, 20 százalékkal több, mint egy éve. A rendszerintegráció és informatika pedig közel 24 milliárdot hasított ki magának az összbevételekből.
Ha a költségeket nézzük, az értékesítéshez kapcsolódó közvetlen kiadások 94,4 milliárd forintot tettek ki, míg a közvetett kiadások 55,6 milliárdot. Mindkettő kisebb mértékben emelkedett a bevételeknél (11 és 9,4 százalék).
Ezek után nem meglepetés, hogy a nettó eredmény (46 milliárd forint) végül magasabb lett a várakozásoknál.
A szabad készpénzállomány a negyedév végén már 108,5 milliárd forintra rúgott – derül ki a közleményükből. Utóbbi éves emelkedése az egy évvel korábbi 49 milliárdról a jövedelmezőség növekedésének és az alacsonyabb capex kifizetéseknek köszönhető, amelyet részben mérsékelt a szállítói kifizetések változó dinamikájából eredő magasabb működőtőke-igény.
Rékasi Tibor vezérigazgató bejelentette, hogy a 2024-re vonatkozó pénzügyi célkitűzéseiket megerősítik, így éves szinten 10 százalékos árbevétel növekedést várnak, 150 milliárd forintos nettó eredmény mellett.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!