Az AutoWallis Nyrt. képviseletében Veres Tibor, a Wallis Csoport elnöke, az AutoWallis Nyrt. többségi tulajdonosa, Müllner Zsolt, az AutoWallis Nyrt. igazgatóságának elnöke és Székely Gábor, az AutoWallis Nyrt. befektetési igazgatója részvételével indult el a BÉT kereskedése, amelyen jelen volt Végh Richárd, a BÉT elnök-vezérigazgatója is.
Székely Gábor szerint az a céljuk, hogy már márciusban az AutoWallis Nyrt. bekerüljön a BUX-indexet meghatározó papírok közé. Az előzetes, a magyar számviteli szabályok alapján készített, összesített, nem konszolidált tavalyi adatai szerint az AutoWallis négy leányvállalatának összesített árbevétele 5,9 százalékkal 70,2 milliárd forintra nőtt. A csoport a következő öt évben az árbevételét meg akarja duplázni.
Kapcsolódó
Ezzel befejeződött a Wallis Csoport négy gépjármű-kereskedelemmel foglalkozó és autós szolgáltatásokat nyújtó vállalatának tőzsdére lépése, amelyet az Altera Nyrt. átalakításával valósítottak meg. A BÉT Standard kategóriájában jegyzett kibocsátó neve február 1-jei hatállyal változott át AutoWallisra, mellyel egy időben részvényfelaprózást is végrehajtottak. A korábban 100 forintos névértékű papír helyébe 8 darab 12,5 forintos névértékű részvény lépett, a meglévő tulajdonosok tehát egy darabért nyolc új névértékű részvényt kaptak. A részvényekhez kapcsolódó jogokat, össznévértéküket, valamint a társaság alaptőkéjének mértékét a részvényfelaprózás nem érintette.
A névváltást, a részvényfelaprózást és az új részvények bevezetését azután hajtották végre, hogy a tőzsdei vállalat tulajdonába került a Wallis négytagú autós cégcsoportja, benne a Wallis Automotive Europe, a Wallis Motor Duna, a Wallis Motor Pest és a Wallis Autókölcsönző - mondta az MTI szerint Székely Gábor. A négy tagvállalat gépjármű és alkatrész kis- és nagykereskedelemmel, szerviz szolgáltatásokkal, rövid és hosszú távú gépjárműkölcsönzéssel foglalkozik Magyarországon, illetve a közép- és délkelet-európai régióban. A cégek együttes árbevétele 2017-ben meghaladta a 66 milliárd forintot, így az AutoWallis a BÉT hetedik legnagyobb árbevételű vállalata lett.
Acsoport elkötelezett a Budapesti Értéktőzsde fejlesztése mellett, hiszen a csoportnak már eddig is több jelentős vállalata élt a nyilvános működés biztosította finanszírozási lehetőségekkel - közölte Veres Tibor. A befektetési csoport többségi tulajdonában lévő energetikai szolgáltató és kereskedő Alteo Nyrt. részvényei 2010 óta szerepelnek a magyar tőzsdén, míg a Wing Zrt. a hazai ingatlanpiac vezető ingatlanfejlesztő és befektető cégeként az egyik legnagyobb kötvénykibocsátó a BÉT-en. A fő céljuk, hogy az AutoWallis tőzsdei jelenlétével az átlátható működés mellett kihasználják a nyilvános tőkepiac nyújtotta finanszírozási és tőkebevonási lehetőségeket. A jövőben az autóipari csoport erősíteni kívánja az elmúlt években elért pozícióját Magyarországon és a közép-kelet-európai régióban - tette hozzá Veres.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!