"A vezető részvények kezdenek elfáradni, egyedül a Magyar Telekomban van most lendület, technikai alapon további, rövid távú emelkedés várható, ezáltal a távközlési vállalat árfolyama elérheti a 475 forintos szintet. Az OTP árfolyama továbbra is sávozó mozgást végez a 11 500 forintos és a 11 970 forintos szint között, és az elemző egyelőre innen nem is vár elmozdulást. A Mol árfolyama még elérheti a 3330-3350 forintos tartományt, ezt követően azonban negatív korrekció indulhat - vélekedett az MTI-nek Varga Zoltán az Equilor elemzője.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 186,31 pontos, 0,45 százalékos csökkenéssel, 41 146 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt. A Mol árfolyama 8 forinttal, 0,24 százalékkal 3290 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 0,85 százalékkal 11 650 forintra esett, forgalmuk 4,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 5 forinttal, 1,07 százalékkal 470,50 forintra erősödött, forgalma 459,5 millió forint volt. A Richter-papírok 30 forinttal, 0,51 százalékkal 5820 forintra gyengültek, forgalmuk 2,4 milliárd forintot ért el.
Kapcsolódó
Európa se tudja, merre induljon
Vegyesen nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok szerdán, a befektetők figyelmét a számos vállalati gyorsjelentés mellett leginkább a tengerentúli fejlemények kötik le.
Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 0,4 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,1 százalékkal emelkedhet, míg a frankfurti DAX-30 index 15 ponttal eshet a nyitásban.
A piacokat megnyugtatta, hogy az Apple amerikai techcég a vártnál valamivel nagyobb bevételt és nyereséget ért el, és a Donald Trump amerikai elnökkel rendszeres kapcsolatban álló Tim Cook vezérigazgató az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi feszültségek enyhüléséről beszélt a vállalat gyorsjelentését ismertető sajtótájékoztatón. Az Apple forgalma és profitja is csökkent a tavalyi utolsó negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, ami a kínai piac bevételeinek meredek visszaesésére, illetve az iPhone-ok értékesítéséből származó bevételek erős mérséklődésére vezethető vissza.
A befektetők immár a konkrét híreket várják a Washingtonban szerdán kezdődő amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokról, illetve az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) nyíltpiaci bizottságának a kamatdöntését várják. Közép-európai idő szerint este nyolc órakor teszik közzé a döntést. A várakozások szerint a Fed nem emel kamatot és utalást tehet a szigorítási ciklus felfüggesztésére.
Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin vegyesen alakult a kereskedés szerdán.
Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei 0,44 százalékos mínuszban, míg a dél-koreai Kospi 1,05 százalékos, az ausztráliai S&P/ASX 200 pedig 0,21 százalékos pluszban zárt.
A sanghaji irányadó index 0,72 százalékos mínuszban, a hongkongi Hang Seng viszont 0,13 százalékos pluszban állt a záráshoz közeledve. Ugyanekkor Szingapúrban 0,42 százalékos veszteséget, míg Mumbaiban 0,06 százalékos nyereséget mutatott a vezető tőzsdeindex.
A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,25 százalékkal 504,14 pontra emelkedett.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára a kedden elért több mint 2 százalékos emelkedés után a zárás körüli szinten mozgott az ázsiai kereskedésben.
A legközelebbi, áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,05 százalékos mínuszban, 61,17 dolláron, a WTI pedig 0,09 százalékos veszteségben, 53,26 dolláron forgott szerda reggel nyolc órakor.
Kedden emelkedéssel zártak a főbb európai tőzsdeindexek. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 1,29 százalékkal, 6833,93 pontra, a frankfurti DAX-index 0,08 százalékkal, 11 218,83 pontra, a párizsi CAC-40 index pedig 0,81 százalékkal, 4928,18 pontra nőtt. A páneurópai mutatók közül a Stoxx Europe 600 0,81 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,80 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 mutató 0,51 százalékkal emelkedett.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Nem egyértelmű, hogy a tulajdonosnak joga van eladni a saját lakását

Bárhol lecsaphat a zivatar, csak négy vármegye úszhatja meg
Máris megvan, ki lesz az ideiglenes pápa az egyházfő nélküli időszakban

Sokkoló adatok: ennyivel zuhant Ukrajna lakossága a háború óta

Halálos áldozatok tömkelegére kell számítani Európában a közeli jövőben

Nem lesz sima ügy ma a közlekedés - ezekre figyeljen

Ezeknek a szakmáknak harangoztak: mi már tudjuk, kikre lesz szükség

Még egy jelentős világszervezet vezetője távozott húsvétkor

Sokakat vág földhöz az elszegényedés, a spórolás lett az új fogyasztási trend
