A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt péntekihez képest 757,89 pontos, vagyis 1,11 százalékos emelkedéssel 68 846,13 ponton zárta a hetet.
Bár a héten a pünkösd miatt csak 4 kereskedési napot tartottak, a részvénypiac összforgalma 49,841 milliárd forintról 59,450 milliárd forintra nőtt heti összevetésben. A vezető részvények vegyesen teljesítettek.
A BUX enyhe csökkenéssel kezdte a hetet a kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt, de a hét további napjaiban egyre nagyobb ütemben emelkedett.
Lényeges kibocsátói hírek nem érkeztek, a befektetők figyelmét legfeljebb a céláremelések kelthették föl. A héten a Magyar Telekom, a Mol és az OTP részvényeit is magasabb árfolyam mellett ajánlották vételre külföldi elemzők - olvasható az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában.
A kereskedés pénteken különösen jól alakult, és nem csupán azért, mert a BÉT jobban teljesített az európai részvénypiacok többségéhez képest, hanem azért is, mert az osztalékjogosultság változása sem vetette vissza a tőzsdeindexet.
Az OTP és a Mol részvényeire péntekkel kezdődően már nem érvényes a 2023-as osztalék, vagyis a visszaesésük mindössze technikai jellegű, de ez a hatás is csak a Mol árfolyamát érintette jelentősebben.
- A legnagyobb mértékű, 2,42 százalékos, vagyis 23 forintos emelkedéssel a Magyar Telekom zárt, árfolyama 972 forinton, összforgalma 1,785 milliárd forinton fejezte be a hetet.
- A Richter 1,13 százalékos, 105 forintos emelkedéssel 9390 forintra erősödött 12,235 milliárd forintos összforgalom mellett.
- Az OTP 1,86 százalékkal, 335 forinttal gyengült, árfolyama ezzel 17 670 forintra csökkent, összforgalma meghaladta a 27,920 milliárd forintot.
- A Mol árfolyama 7,47 százalékkal, 226 forinttal 2800 forintra esett 12 milliárd forintot kicsivel meghaladó heti forgalomban.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 6157,44 ponton, a múlt péntekinél 0,82 százalékkal, 49,89 ponttal magasabban zárt.
Bezuhant a Mol, de még az OTP-nél is csökkenés látszik
A két blue chip árfolyama csökkent a péntek délelőtt, nincs azonban ok az aggodalomra, osztalékfizetés miatt zuhant az árfolyam. Cikkünkben áttekintjük a tőzsdei ralik aktuális helyzetét, megnéztük, mi várható a következő két évben. A május 30-i Macronomx Meetup – Növekedés és Egyensúly című szakmai konferenciánkon előadásokon és panelbeszélgetéseken keresztül mutatjuk be többek között a vállalatok tőzsdei belépésének lehetőségét és az azt befolyásoló makrogazdasági folyamatokat. Bővebben>>>Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Macronomx Meetup – Növekedés és Egyensúly
2024. május 30-án rendezi meg az IndaMedia és az Economx a MÜPA-ban a Macronomx Meetup – Növekedés és Egyensúly című szakmai konferenciát. Az eseményt Nagy Márton miniszter, a magyar gazdaság karmestere nyitja meg. A meetup fókuszában: vajon sikerül-e Magyarországnak kinőnie az egymást érő sorozatos válságokból úgy, hogy közben a költségvetési kiadásokat is féken tartsa? Miközben egyre gyakrabban a „polikrízis kora" szókapcsolattal illetik a 2020-as éveket, és Nyugat-Európa egyre több vezetője mond nemet a növekedésre, Magyarország nem tehet mást, mint előre menekül. A részletes programot és az előadóinkat itt találja, az eseményekre jegyeket itt tud vásárolni.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!