A közleményben hivatkoznak arra, hogy a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló törvényben május 22-ig meghosszabbították a veszélyhelyzet hatályát, így a nyilvánosan működő részvénytársaságok nem tarthatnak személyes részvételű közgyűlést. A közgyűlés hatáskörében eljáró igazgatóság döntéshozatalának írásos dokumentumait március 25-én teszik közzé - írja az MTI.
A bank vezetése egyben kezdeményezte kedden az alapszabály módosítását, hogy a felügyelő bizottság rugalmasan, ülés tartása nélkül hozhasson döntéseket, írásbeli szavazással vagy elektronikus konferencián.
"A 2020-as év a járványhelyzet miatt rendkívüli kihívásokkal járt, ennek ellenére a bankcsoport működése zavartalan maradt" - írták a bankcsoport 2020-as éves jelentésében.
Az OTP Bankcsoport éves adózott eredménye 26 százalékos csökkenéssel 310,268 milliárd forint lett 2020-ban. Az adózott eredmény nagyságát érdemben befolyásolták a kockázati költségek, amelyek teljes értéke döntően a járványhelyzet miatt 188 milliárd forint volt. Tavaly a csoport működési eredménye 5 százalékkal, 537,4 milliárd forintra nőtt. A bevételek dinamikusan, 9 százalékkal nőttek éves összevetésben, ezen belül a nettó kamateredmény 12 százalékkal, a díj- és jutalékeredmény ettől elmaradó mértékben, 4 százalékkal bővült.
Csányi Sándor a bank elnök-vezérigazgatója a jelentés közzététele után tartott sajtótájékoztatón elmondta: a menedzsment 119 milliárd forint osztalékra tett volna javaslatot idén, a jegybank elvárása miatt azonban a kifizetésre szeptember 30-ig nem kerülhet sor, ezt követően újra napirendre kerülhet a kérdés.
Az OTP részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek. Értékük a pénteki kereskedésben 260 forinttal, 1,90 százalékkal 13 410 forintra csökkent. Az utóbbi egy évben a legmagasabb árfolyamuk 14 490 forint, a legalacsonyabb 7865 forint volt.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!