A hét első felében még tartotta magát a BUX, de a hét második felében a nemzetközi befektetői hangulat romlásával együtt a hazai tőzsdeindex is lefelé vette az irányt - írja az MTI az Equilor Befektetési Zrt. összefoglalója nyomán.

A Richter gyógyszereit az amerikai piacon forgalmazó Abbvie a negyedik negyedévben 489 millió dollár értékben értékesítette a Vraylart, ami éves alapon 21,8 százalékos növekedés. Ez valamelyest csalódást kelthet, ugyanis az elemzői konszenzus 517 millió dollár volt. Így becsülten 90 millió dollár royalty bevételhez juthatott a Richter a negyedik negyedévben.

Negatív volt a Mol finomítói árrése januárban. A csoportszintű finomítói árrés -1,1 dolláron alakult hordónként, amely egy frissített módszertan szerint lett számítva, tartalmazza a vásárolt energia költségét és a szén-dioxid költségeket. Az új módszertannal tavaly decemberben 2,4 dollár volt az árrés, míg a korábbival 4,6 dollár. A petrolkémiai árrés 563,5 euró volt tonnánként a múlt hónapban, míg decemberben 649,4 dollár - írja az Equilor.

Céláremelés érkezett a Magyar Telekomra, a PKO BP Securities 517 forintról 525 forintra emelte a célárfolyamot.

A héten az OTP árfolyama csökkent a legnagyobb mértékben, 3,06 százalékkal, a részvény pénteken 17 430 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 46,1 milliárd forint volt.

A Mol részvényei 1,83 százalékkal gyengültek, 2678 forinton zártak a hét utolsó kereskedési napján, forgalmuk a héten 7,7 milliárd forintot ért el.

A Richter árfolyama 1,21 százalékkal csökkent, pénteken 8155 forinton fejezte be a kereskedést a részvény, heti forgalma meghaladta a 6,8 milliárd forintot.

A Magyar Telekom 0,36 százalékkal gyengült a héten, a részvények 419,5 forinton zártak pénteken, heti forgalmuk közel 324 millió forint volt.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 4211,13 ponton fejezte be a hetet, ami 38,91 ponttal, 0,93 százalékkal magasabb az előző hetinél.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!