2025-ben innovatív cégek egész sora debütál a tőzsdén, lehetőséget kínálva a magyar befektetőknek, hogy olyan gyorsan növekvő ágazatokba fektessenek, mint a mesterséges intelligencia, a fintech, az e-kereskedelem és a digitális kommunikáció. A Freedom24 összeállította az év top10-es legígéretesebb tőzsdei bevezetésének (IPO) listáját.
1. Medline Industries: A Medline Industries, egy jelentős orvosi felszereléseket gyártó vállalat, az utóbbi évek egyik legnagyobb tőzsdei bevezetésére készül. A vállalat több mint 5 milliárd dollárt tervez felvenni, és 50 milliárd dollár körüli értékelést céloz meg. Átfogó termékválasztékával a kórházak és egészségügyi rendszerek létfontosságú partnereként pozícionálja magát az egészségügyi infrastruktúrára irányuló növekvő figyelem közepette.
2. CoreWeave: A New Jersey állambeli Roselandben működő CoreWeave mesterséges intelligencia felhőplatform több mint 3 milliárd dollárt tervez felvenni az amerikai tőzsdei bevezetés során, amelyre valószínűleg 2025 második negyedévében kerül sor, és 35 milliárd dollár feletti értékelésre törekszik. Mivel a mesterséges intelligencia alkalmazása egyre gyorsabban terjed az egészségügytől kezdve a pénzügyeken át az autonóm járművekig, a CoreWeave a számításigényes alkalmazások támogatására összpontosítva a technológiai ágazat növekedési vezetőjévé válik.
3. Netskope: A Netskope a felhőbiztonság terén újító, a biztonságos távoli és hibrid munkakörnyezetek számára elengedhetetlen Secure Access Service Edge (SASE) megoldásokra specializálódott. A 2025 második felében várható amerikai tőzsdei bevezetése a kiberbiztonsági ágazat mércéjévé válhat.
4. PicPay: A több mint 65 millió felhasználóval büszkélkedő brazil digitális banki platform, a PicPay a Nasdaqra tervezi a tőzsdei bevezetést, hogy finanszírozza amerikai terjeszkedését. A tőzsdei bevezetés valószínűleg a globális technológiai befektetők figyelmét is felkelti majd. A lépés összhangban van azzal a szélesebb körű trenddel, hogy a latin-amerikai fintechek amerikai tőkét használnak fel a növekedés ösztönzésére.
5. Animoca Brands: A hongkongi székhelyű cég a blokkláncjátékok és az NFT-k úttörője, amely a hongkongi vagy a közel-keleti tőzsdei bevezetést fontolgatja. A sikeres blokkláncjátékok portfóliójával és a nagy márkákkal való partnerségekkel az Animoca jó helyzetben van ahhoz, hogy kihasználja a játékok, a Web3 és a digitális eszközök metszéspontját, és vezető szerepet töltsön be a gyorsan növekvő metaversus gazdaságban.
„E vállalatok mindegyike egyedülálló pozícióban van a saját iparágában, így nyilvános debütálásuk 2025-ben nagyon várt esemény lesz. Miközben ezek az ajánlatok a jelentős hozamok lehetőségét hangsúlyozzák, a befektetőknek továbbra is ébernek kell maradniuk az iparági kockázatok, a szabályozási aggályok és a piaci volatilitás tekintetében”
– mondta Maxim Manturov, a Freedom24 befektetési kutatási vezetője.
6. Shein: A 66 milliárd dollár körüli értékű fast-fashion óriás a közelmúlt történetének egyik legnagyobb IPO-ját indíthatja el. Miközben gyors termékciklusai és a közösségi média elérhetősége révén uralja az e-kereskedelmet, a befektetőknek mérlegelniük kell a munkaügyi gyakorlat és a fenntarthatóság körüli vitákat a piaci potenciállal szemben.
7. Databricks: A 43 milliárd dollárra értékelt mesterséges intelligencia- és adatelemzési innovátor 2025 elején tervezi a tőzsdei bevezetést. A Fortune 500 ügyfeleket prediktív analitikai eszközökkel kiszolgáló vállalat a vállalati mesterséges intelligencia bevezetésének hullámát lovagolja meg. A Databricksszel kapcsolatos kockázatok a gyorsan változó technológiai tájképben és a nagy felhőszolgáltatók, például az Amazon és a Microsoft növekvő versenyében rejlenek.
8. Revolut: A londoni székhelyű, több mint 30 millió ügyféllel rendelkező digitális banki alkalmazás a hírek szerint 2025-ben lép a tőzsdére. Valutaváltást, kriptovaluta-kereskedelmet és részvénybefektetéseket kínál, és reméli, hogy hasznosítani tudja a zökkenőmentes digitális pénzügyek iránti növekvő keresletet, különösen a fiatalabb felhasználók körében. A szabályozási akadályok (például a brit banki engedély megszerzésének késedelme) azonban befolyásolhatják növekedési kilátásait.
9. Discord: A népszerű kommunikációs platform, a Discord a hírek szerint 2025-ben tervezi a tőzsdei bevezetést, körülbelül 15 milliárd dolláros értéken. A platform sokszínű felhasználói bázisát kiszolgáló, a távmunkát, az oktatást és a közösségi közösségeket kiszolgáló, játékokkal foglalkozó felhasználói bázis teszi vonzóvá a technológiai és a közösségi média szektor befektetői számára. Az olyan erős versenytársakkal, mint a Slack és a Microsoft Teams, a Discordnak azonban bizonyítania kell, hogy képes megkülönböztetni magát.
10. Klarna: A buy-now-pay-later (BNPL) iparág egyik vezető szereplője, amely 2025-ben 6,7 és 14,6 milliárd dollár közötti értéken mehet tőzsdére. A Klarna átalakította a fogyasztói finanszírozást azzal, hogy lehetővé tette felhasználók millióinak, hogy a vásárlásokat kamatmentes fizetésekre osszák fel. Annak ellenére, hogy a BNPL-iparágat egyre jobban ellenőrzik a fogyasztói adósságok szintje és a szabályozói felügyelet miatt, ez a tőzsdei bevezetés egyedülálló lehetőséget kínál a fintech iránt érdeklődő befektetőknek.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!