A tájékoztatás szerint az ajánlat értelmében az M1 Nehézgépkezelő mint vevő részvényadásvételi szerződést és több opciós megállapodást tervez kötni a közeljövőben a DM-KER Nyrt. többségi tulajdonosaival, amelynek részletes feltételeit tartalmazó szerződések tárgyalását a felek megkezdik.
A 2008-ban szigetszentmiklósi székhellyel és több fiókteleppel alapított és 2019-ben sikeresen tőzsdére vitt DM-KER Nyrt. jelenleg 72 munkavállalót foglalkoztat. Megrendelői elsősorban építőipari kis- és közép-, illetve nagyvállalatok. A vállalat kizárólagos importőre és forgalmazója a Bobcat és Doosan márkáknak.
A DM-KER Nyrt. tavalyi árbevétele 17 százalékos növekedéssel meghaladta a 11,7 milliárd forintot, EBITDA-ja (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) pedig a 800 millió forintot.
Az akvizícióval az M1 Nehézgépkezelő célja, hogy a Mészáros csoport építőipari divíziójában használt építőipari eszközöket maximális hatékonysággal és kapacitáskihasználtsággal kezeljék, azok cseréjét, bővítését és javítását erre specializált vállalat végezze - írták.
Jelezték: a DM-KER Nyrt. esetleges többségi tulajdonának megszerzése nagymértékben hozzájárulhat ahhoz is, hogy az M1 Nehézgépkezelő nemzetközi piacokon is pozíciót szerezzen.
A DM-KER Nyrt. azt is közzétette, hogy a tervezett tranzakció értelmében az M1 Nehézgépkezelő 32,9 százalékos részesedést szerezne 1 645 000 000 forintos vételárért a cégben, szerződéskötéskor halasztott fizetéssel és letéti konstrukció alkalmazásával, valamint 29,07 százalékos részesedési mértékig 2021. október 31. napjáig tartó eladási joggal, amelynek kötelezettjei a jelenlegi többségi tulajdonosok.
Mint írták, a vevő több lépcsőben szerezne 50 százalék feletti részesedést egyfelől a tőkepiaci törvény befolyásszerzési szabályai alapján, valamint azáltal, hogy biztosítva lenne számára a szerződéstől számított 3 évig vételi jog a társaság 19,68 százalékos tulajdoni hányadát kitevő részvények esetében, részvényenként 48 forint opciós vételáron. Akár a vételi opció kerül lehívásra, akár egyéb módon kerül a vevő többségi tulajdonába, a jelenlegi eladó többségi részvényesek fennmaradó részesedéseik tekintetében eladási jogot gyakorolhatnak két részletben a 19,68 százalékos vételi jog lehívását követő második hónaptól 24 hónapos időtartamig darabonként 48 forint vételáron. A tranzakció megvalósulása esetén alapszabály módosításokra is sor kerülne - közölték.
A bányászati-, építőipari-, mezőgazdasági gép nagykereskedelemmel foglalkozó DM-KER többségi tulajdonosai Megyeri Sándor (36,83 százalék), Bátor Ferenc (32,08 százalék) és a BF Trustee Kft. A 2019-es átalakulás során Kft.-ből Zrt.-vé, majd Nyrt.-vé változott a cég működési formája és részvényeit bevezették a Budapesti Értéktőzsde X-TEND piacára.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!