A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,23 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,37 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,47 százalékos mínuszban indította a kereskedést.
A hétfőn elszenvedett veszteségek után kedden felfelé korrigáltak az indexek, miután az amerikai kereskedelmi minisztérium bejelentette, hogy átmenetileg, 90 napra enyhít a Huawei Technologies kínai óriásvállalatra kivetett szankciókon. Ezek után hidegzuhanyként érte a befektetőket a The New York Times című amerikai napilap beszámolója, miszerint Washington a Huaweit sújtó intézkedésekhez hasonló szankciók bevezetését fontolgatja a kamerás megfigyelő rendszereket gyártó Hikvision kínai vállalat ellen is. A Bloomberg hírügynökség értesülése szerint az amerikai vezetés feketelistára tenné az ugyancsak biztonsági kamerákat gyártó Zhejiang Dahua Technology nevű vállalatot is.
Kapcsolódó
Óvatos kereskedés várható a következő órákban amiatt is, hogy a piacok már az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve múlt havi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyvét várják. A jegyzőkönyvet tőzsdezárás előtt két órával hozzák nyilvánosságra, és a befektetők azt remélik, hogy sikerül több kapaszkodót találniuk benne a nyíltpiaci bizottság (FOMC) további lépéseit illetően. James Bullard, a Federal Reserve St. Louis-i tagbankjának vezetője, a FOMC szavazati joggal rendelkező tagja éppen szerdán egy hongkongi tanácskozáson arról beszélt, hogy az infláció gyengesége kamatcsökkentésre késztetheti a döntéshozókat még akkor is, ha a gazdaság lendületben marad.
Az egyes részvények közül a Qualcomm csipgyártó 11,17 százalékos mínuszban nyitott, miután egy szövetségi bíró úgy döntött, hogy a vállalat jogellenesen fojtotta le a versenyt a mobiltelefoncsipek piacán, és egyeduralkodó helyzetét arra használta fel, hogy túlzott licencdíjakat követeljen.
A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken is veszteséges a kereskedés. Szerda délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,04 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,32 százalékos, a párizsi CAC-40 pedig 0,43 százalékos mínuszban állt. A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1166 dollárt adtak, 0,03 százalékkal gyengült az amerikai deviza. A japán jenhez képest 0,10 százalékot veszített értékéből a dollár, 110,39 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.
A legközelebbi, júliusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,68 százalékos mínuszban, 71,69 dolláron, a WTI pedig 1,25 százalékos veszteségben, 62,34 dolláron forgott délután fél négykor.
A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 0,17 százalékkal, 1275,35 dollárra nőtt.
Kedden emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,77 százalékkal, 25 877,33 pontra, az S&P 500-as mutató 0,85 százalékkal, 2864,36 pontra, a Nasdaq Composite mutatója pedig 1,08 százalékkal, 7785,72 pontra kúszott fel.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!