Az utóbb időben elárasztották a közösségi médiát a mesterséges intelligenciával (MI) generált képek, és úgy tűnik, kifejezetten rentábilisak lehetnek az ilyen posztok, ugyanis a Performance Bonus Program keretében a leginkább terjedő tartalmat feltöltők között a Meta szétosztja a hirdetési bevétel egy részét.
Azonban nemcsak lájk- és követővadászat céljából használják az MI generált képeket. Az AI hatékony fegyvert adott a csalók kezébe, akik nemcsak képi, hanem audiovizuális tartalmakat is használnak a megtévesztésére.
Jól példázza az MI képek veszélyét a kanadai lila alma története, ami (annak ellenére, hogy az erről szóló fotókat egy nem titkoltan AI-tartalmakat posztoló oldal osztotta meg) valódiként terjedt az interneten – hívta fel a figyelmet a Femina.
Íme a hazugság
A lila alma a kanadai Saskatchewanból származik, hideg éghajlaton terem, fahéjra és banánra emlékeztető ízprofillal büszkélkedhet. Olykor kanadai szőlőnek is nevezik. Élénklila külseje telt színű belsőt rejt, ettől válik értékes alapanyaggá, amit a saskatchewani helyiek lila almaszósza is ünnepel.
Eredetileg ezzel a szöveggel posztolták a lila almát, amiből természetesen egy szó sem igaz. Mégis internetes felhasználók tömegei dőltek be a különleges gyümölcsről szóló hírnek.
Szteroidot kaphatnak a csalók az MI-vel
Keleti Arthur jövőkutató az AI Summit 2024 konferencián tartott pódiumbeszélgetésen felidézett izgalmas részleteket az ITBN indulásáról, az első néhány alkalomról.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!