Minden évben az egyik legterjedelmesebb hosszú hétvége a húsvéti, amikor sokak számára a nagypéntektől húsvét hétfőig tartó időszak munka vagy éppen iskola nélkül telik. Ebben az időszakban fókuszba kerülnek a Széchenyi Pihenő Kártyák, amelyekkel éttermekben, szállodákban, apartmanokban is lehet fizetni, de akár szórakozást és az ilyenkor szokásos szabadidős tevékenységek sorát is fedezni lehet velük. A K&H a közelgő idei húsvét apropóján azt nézte meg, hogy a K&H SZÉP-kártyákkal az elmúlt években hogyan költöttek az érintettek. Emellett az is kiderült, hogy az adott hónapokban miként alakultak a bankkártyás költések.
Éttermek, hotelek
Tavaly húsvétkor a legnagyobb összeget étteremben költötték el a pénzintézet SZÉP-kártyás ügyfelei, összesen közel 155 millió forintot fizettek, ami 4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi 150 millió forint alatti összeget.
A különböző hotelekben, szállodákban 50 millió felett volt a forgalom, ám ez elmarad a 2023-as húsvét 69 millió forintot meghaladó szintjétől.
Az egyéb kategóriába sorolt SZÉP-kártyás kiadások – ide tartoznak egyebek mellett az állatkerti belépők, vagy akár a kerékpár vásárlásra fordított költések – 26 millió forintot meghaladó összeget tettek ki tavaly, ami 25 százalékkal fejelte meg az egy évvel korábbit.
Vonzóbbá vált a digitális kártyázás
„A SZÉP-kártya használata az elmúlt időszakban még kényelmesebbé vált, miután a pénzintézet stratégiájában kiemelt szerepet játszó elektronikus fejlesztések eredményeként már digitálisan is használhatóak. A K&H ügyfeleik körében is egyre népszerűbb ez a megoldás: a múlt év végén a SZÉP-kártyás tranzakciók 2,5 százaléka történt digitális úton, míg idén márciusban már átlépték a 3 százalékos szintet” – mondta Rammacher Zoltán, a K&H lakossági ügyfél szegmens marketing vezetője.
A SZÉP-kártyás költések mellett a pénzintézet ismertette azt is, hogy a húsvéti időszakot magában foglaló hónapokban, azaz 2024 áprilisában és 2023 márciusában hogyan alakultak a bankkártyás kiadások. Az adatok szerint növekedés következett be: míg tavaly márciusban 22,3 milliárd forintért költöttek az érintettek, tavalyelőtt áprilisban 21,2 milliárdért, azaz 5 százalékkal nőtt a forgalom.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Túl sokan vannak? Kizárhatnak 13 bíborost a konklávéból, ezen múlhat a választás

Újabb szigor jön az egészségügyben

Ezért nincs alku: villámgyorsan adják el a lakásokat Budapesten

Orbán Viktort Tiborczról kérdezték, nincs mit félreérteni a válaszon

Elfogyott a türelem az állattartóknál: Nagy Márton több tízezer munkahelyet veszélyeztet

Ijesztő dolgot találtak a Covid-oltásokban, a szomszédban már nem kérnek belőle

Nem fogja elhinni, hogy kiknek adta Ferenc pápa az utolsó vagyonát

„Addig maradunk, amíg megéri” – Orbán Viktor elengedi az EU-t?
Amerikai és más ellenséges zsoldosok is az oroszok oldalán harcolnak, kiszivárgott a lista, amire mindenki várt
