Magyarországon sokkal kevesebben foglalkoznak a kriptovaluta kereskedelemmel, mint a globális átlag, ennek oka pedig leginkább a bizalom és a pénzügyi tájékozottság hiánya. Ennek ellenére egy réteg már a kezdetektől nagy lehetőséget lát a globális pénzpiacoktól független rendszerben, persze sokszor eltérő motivációval.
Várhegyi Gergő, a Kryza alapítója szerint egyértelmű, hogy a társadalom az államoktól független befektetési lehetőségeket keresi, hiszen a sorozatos válságok és nehézségek után a társadalom bizalma megrendült a megszokott rendszerekkel szemben.
A legismertebb kriptovaluta 2009-es indulása óta egyértelműen azonosítható a ciklikusság, így a tapasztaltabb kereskedők számára könnyen azonosítható, hogy mikor érdemes befektetni olyan induló – akár kockázatosnak is nevezhető – új kriptovalutában.
A Bitcoin életében vízválasztó volt, amikor egy hagyományos, elismert alapkezelő is fantáziát látott a sokszor kritizált rendszerben. Ez számtalan lehetőséget nyitott ki az addig kritikus befektetők felé, ezzel párhuzamosan pedig a növelte a korán csatlakozók profitját is.
A rendszer alapvető értéke a társadalom bizalma, de ez éppen úgy igaz a klasszikus tőzsdei kereskedésre, viszont egy különbség van Várhegyi Gergő, a Kryza másik alapítója szerint: megfelelő tanulással és körültekintéssel lényegesen nagyobb hozamot lehet elérni az új rendszerben, ezzel párhuzamosan viszont a kockázat mértéke is emelkedik.
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!