A megtakarítás és befektetés az anyagi célok, például utazás, lakásvásárlás vagy nyugdíjcélok elérésének kulcsa, de segít a váratlan helyzetek kezelésében is.
Már kisebb összegek rendszeres félrerakása is nagy vagyonná válhat idővel, különösen, ha okosan fektetjük be. Ehhez célokat kell meghatározni és költségvetést készíteni! Vizsgáljuk meg bevételeinket és kiadásainkat, majd határozzuk meg, hogy mekkora összeget tudunk rendszeresen nélkülözni a kiadásainkból. Először egy 3-6 havi vésztartalékot kell gyűjteni, majd kiválasztani a befektetési stratégiát.
Fiatalon bátrabban lehet kockáztatni, hiszen több idő van ledolgozni az esetleges veszteségeket.
Ekkor diverzifikált befektetési alapoknál, szakértők által kezelt, alacsonyabb kockázatú eszközök választhatók. Rövid távú célokra biztonságosabb pénzpiaci alapokat, míg hosszú távú célokra magasabb hozamú, kockázatosabb részvénybefektetéseket érdemes választani.
Ellenőrizendő a befektetési szolgáltató megbízhatósága, díjai, és kihasználandó a mobilalkalmazása nyújtotta kényelem is. A befektetés nemcsak a pénzügyi biztonságot, hanem az anyagi szabadságot is megadja. Ha ismerjük a különböző befektetési lehetőségeket, és tudatosan választunk stratégiát, lépésről lépésre közelebb kerülhetünk az anyagi függetlenséghez.